fbpx

נגישות

i 072-3385493

איתור נזילות

איתור נזילות בעלי מקצוע אשר מתמחים בתחום מוקדי נזילות במערכות איטום, בניקוז ובצנרות, מומחים מבצעים סריקות תרמיות באמצעות מצלמה תרמית הפועלת בטכנולוגיית אינפרה אדום לגילוי נזילות מים.
איתור נזילות מתבצע על ידי צוות תרמוגרפים, שעברו הכשרה מקצועית בחברה המובילה בתחום בדק בית בארה"ב.
הצוות מצויד במצלמה משוכללת בעלת כושר אבחנה ומדידה של 0.08 מעלות צלזיוס, בתחום שבין 40- ל-500 מעלות, וכן טווחי גלים (מיקרון) שונים .
נתוני הסריקה מעובדים באמצעות תוכנת מחשב חדישה, ומתורגמים לדוח מפורט, המוגש בליווי תמונות צבעוניות של הליקויים השונים והצעות מקצועיות לתיקונים.
בנוסף לכך, בידי החברה מגוון אביזרים נלווים, המשמשים ככלי עזר יעיל לאבחון הבעיות ל איתור נזילות מים ולפתרונן.
באמצעות הסריקות ניתן לגלות כשלים נסתרים מן העין, כגון:
רטיבות הכלואה מתחת לריצוף; דליפות בצנרות סמויות; חדירת רטיבות למעטפת המבנה; רטיבות הכלואה מתחת ליריעות האיטום בגגות; נזילות; וזיהוי גשרי קור ולחות פנימית בקירות.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

  • אבחון ואיתור מוקדי נזילות במערכות איטום שונות
  • בגגות, במרפסות מרוצפות, בקירות פנימיים וחיצוניים, בתקרות , בחניונים תת קרקעיים, במרתפים, בחדרים רטובים ועוד.
  • אבחון ואיתור מוקדי רטיבות בצנרות אספקת מים ובצנרות ניקוז
  • צנרות אספקת מים ישנות וצנרות ניקוז גורמות לעיתים קרובות לבעיות רטיבות. באמצעות הסריקה ניתן לאבחן האם מקור הרטיבות הוא בצנרת אספקת מים, בצנרת ניקוז או באיטום כושל .
  • אבחון ואיתור מוקדי לחות פנימית – עיבוי (קונדנסציה), טחב ופטריות

העיבוי נוצר כאשר אוויר בלתי רווי בא במגע עם משטח קיר שהטמפרטורה שלו נמוכה מזו של החדר.

האוויר מתקרר לטמפרטורה הנמוכה מזו של טמפרטורה הרוויה, פולט אדי מים וגורם להתעבות על פני הקיר.

המים המתעבים על פני השטח נספגים לתוך הקיר וגורמים להגברת הרטיבות שבתוכו.

הרטיבות יוצרת תנאים נוחים להתהוות עובש ופטריות על הקיר.

חברת בדק בית – הדס ביקורת מבנים עורכת אבחון מדויק של איתור נזילות מים על מנת לזהות עם מדובר ברטיבות פנימית (עיבוי) או ברטיבות חיצונית (חדירת מי גשמים), באמצעות בדיקת הבידוד התרמי של המבנה וזיהוי גשרי קור .

מקרים נפוצים ודוגמאות

צפו בסרטון המסביר כיצד מתבצעת בדיקת איתור נזילות בחברת הדס ביקורת מבנים:

אין צורך לחכות לחורף, לרטיבות ולנזילות, בכדי לבצע בדק בית ולאתר את מקור הכשל באיטום. גם בקיץ ניתן לבצע סריקה תרמית לאיתור מוקד נזילה.

המים הכלואים במרפסות ובקירות נשארים במקום זמן רב לאחר תום החורף והגשמים.

בנוסף לכך, בעת הצורך מבוצעת הדמיה של הנזילה, באמצעות סימולציה הכוללת התזה, הצפה והמטרה, בהתאם לאופי הבעיה, עד לאיתור מדויק של מקור הכשל.

יתרונות

בנוסף למצלמה התרמית, מצוידת הדס ביקורת מבנים במצלמה המאפשרת צילום וידיאו צבעוני באיכות גבוהה של פנים הצנרת.

טכנולוגיה זו מאפשרת לזהות את מהות התקלה ומקומה המדויק בתוך צינורות בכל הקטרים.

ציוד סאונד משוכלל תורם גם הוא לאבחון מהיר וקל של התקלות .

השילוב בין איתור הנזילה לבין ייעוץ, תכנון ופיקוח בנושא, המאפשרים לתקן את הכשלים על סמך הבדיקה, מספקים פתרון הולם ומקיף לכל בעיה.

שירותי החברה מאופיינים באמינות וביעילות, הנובעים משילוב מנצח בין ידע מקצועי, ניסיון עשיר והטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום.

תוצאות הסריקה אף משמשות ככלי עזר יעיל בבתי משפט – תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים.

כיצד אנו מבצעים איתור נזילות מים

בכדי לאפשר הצלחה מקסימלית ועבודה נקייה ללא כל צורך בהרס מיותר, נעשה שימוש במצלמה שאינה דורשת מגע עם העצם המאובחן, ועם זאת מאפשרת לזהות במדויק את מקור הרטיבות ואת כיוון התפשטותה, ובכך לאתר במדויק את מקור הכשל ואת נתיב חדירת המים.

המצלמה מגלה אנרגיה של קרניים אינפרה אדומות , ממירה אותן לאותות אלקטרוניים ומבצעת את חישובי הטמפרטורה. באופן זה נוצרת תצוגה חזותית, המאפשרת מיפוי של מוקדי לחות ורטיבות. הנתונים המתקבלים בסריקה מוצלבים באמצעות תוכנת מחשב מיוחדת, אשר מפענחת את תוצאות הסריקה בדיוק רב. זוהי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם לאיתור נזילות מים, כשלי בנייה וכשלים טכניים שפותחה במערכות הביטחון של מדינות המערב.

למידע נוסף על בדיקות לאיתור נזילות בקרו בעמוד בדיקת רטיבות

ask

יש לך רטיבות מעל הפנלים והצבע מתקלף? הרטיבות יכולה להיגרם ממספר סיבות:
1.נזילת מים מצרת האינסטלציה בדירה.
2.חוסר איטום בין חדרי הרחצה לרצפה וקירות הדירה.
3.ריצוף הדירה בוצע על מצע (חול או סומסום) רטוב.
בדירתי הופיעו לפני זמן רב כתמי רטיבות בחדרים שסובבים את חדר האמבטיה. כל פניותי לקבלן זכו להתעלמות מצידו, עד אשר התחלתי לאיים בתביעה מפשטית כנגדו. כיום המצב הוא כזה-הקבלן הגיע, איתר נזילה מצנרת הניקוז של האמבטיה וטיפל בבעיה. הבעיה היא שבמשך זמן רב נזלו המים לתוך שכבות החול שמתחת לאמבטיה וכיום ניתן לראות סימני רטיבות וטיח מתקלף בגובה של 40-60 ס"מ מעל פני הריצוף. הקבלן מצידו מציע כי נמתין עד אשר האזור יתייבש ולאחר מכן יבצע את תיקוני הטייח והצבע. האם הפתרון שמציע הקבלן, הוא פתרון הגיוני? הקבלן נדרש לאתר את הנזילה ולטפל בבעיה וכן לתקן את כל הנזקים שנגרמו כתוצאה מנזילת הצנרת.
מכוון שלפי דברך הקבלן טיפל בבעיה, אולם נותרו סימני רטיבות.
הקבלן צריך לפרק את הריצוף ליבש את שכבת המצע ולרצף מחדש באריחים שלמים ותקינים וכן לבצע תיקוני טיח וצבע בקיר.
בדירה שלי שבקומה 3 ישנה כנראה דליפה של מים רצינית מאוד אותה שאת סיבתה הצלחנו לאתר רק עכשיו. בינתיים כל החול מתחת לרצפה ספוג מים (100% רטיבות בכל הדירה על פי הבדיקה ל מהנדס). האם יש סכנה שהרצפה תמוטט? לא צריכה להיות בית התמוטטות , למרות שלא ניתן לומר לך זאת בוודאות מבלי לדעת מה מצב המבנה, בכל מקרה לא צריכה להיות סכנת התמוטטות.
בכל מקרה מומלץ לטפל בבעיה לפני שגורמת נזק נוסף. חובה לפרק את כל אריחי הרצפה ולייבש את החול הרטוב או להחליפו בחול יבש לאחר שמייבשים את כל האזור הרטוב.
ברצוני לברר האם קיים תקן ישראלי או שווה ערך לאיתור נזילות והאם בדיקה חזותית(ללא כל מכשור) מספיקה עפ"י תקן זה (במידה וקיים) על מנת לקבוע כי אין כל נזילה בבניין? לא, אין תקן לאיתור נזילות אולם יש תקנים העוסקים בבדיקות לאיטום המבנה כגון: ת"י 1752 המדבר על מערכות לאיטום גגות שטוחים מבטון וכן ת"י 1476 שעניינו בדיקת אטימות למעטפת הבנין לחדירת מים וכו'
כמו כן גם תקנות תכנון הבניה אוסרות חדירת מים מקירות חיצוניים.
לידיעתך, נושא איתור חדירת מים הוא נושא מורכב מאוד עקב העובדה שחדירת המים יכולה להווצר ממספר גורמים כגון: איטום לקוי של חלונות, פיצוץ צנרת, חוסר איטום/איטום לקוי של קירות חיצוניים וכו'

עקב מורכבות הנושא, על מנת לאתר מקור של חדירת מים נדרש איש מקצועי בעל ניסיון רב בענף עם מכשור מתאים.
בדירת השכנים שמעלינו בוצע שיפוץ אמבטיה. בשל מחדל של הקבלן, כתוצאה מחיבור לקוי בין הצנרת החדשה לישנה, חילחלו מים בכמות גדולה לדירתנו. מתקרת האמבטיה טיפטפו מים, כמו כן בתקרת המטבח וקטע קטן מהסלון. בעלי הדירה עודכנו על כך, כמו כן הבעתי את הסכמתי לאפשר לקבלן ששיפץ אצלם לתקן את הנזק שגרם לאחר שהפציר בי לתת לו לתקן את הנזק. כמובן הקבלן עשה הכל כדי להיתחמק מלבוא ולבצע את העבודה, אבל זה לא העניין. בכל אופן, עברו מאז כשנתיים ומעלה, הזמנתי צבעי שיש לו נסיון רב בתחום, על מנת לקבל ממנו הצעת מחיר לתיקון הנזק, על מנת לדרוש מהשכנים מעלינו את התשלום עבור התיקון. הצבעי הפנה את תשומת ליבי לסימנים צהובים באזורים מסויימים בתקרה וטען שסימני הצבע הצהוב מצביעים על כך שעדיין ישנם מים כלואים בתקרה והדבר מעיד על כך שעדיין ישנה נזילת מים או רטיבות פעילים או מדליפה מצנרת המים או כתוצאה מחוסר אטימה טובה באזורים שבאים במגע עם מים. על כן רצוי שאפנה לשכנים מעלי על מנת שיזמינו מומחה מטעמם לבדוק את הבעיה אצלם באמצעות ציוד לבדיקת רטיבות. הודעתי על כך לשכנים, הם זילזלו בחוות הדעת של הצבעי והזמינו מטעמם איש מחברת "שחר" החברה שמייצגת את חברת הביטוח שלהם. האינסטלטור עלה על סולם נגע בתקרה ופסק כי האזור יבש לחלוטין וניתן לצבוע, על הכתמים הצהובים הוא אמר שזה הצבע שיורד מהברזלים שבתקרה וכו' וכו' אז שאלתי אותו, מדוע רק באזורים מסויימים יש את הצבע הצהוב ולא בכל שטח התקרה, למה במקלחת ששם הכל התייבש, אין צהוב ורק בסלון ובמטבח יש??!! הרי ברזלים לא חסר בתקרות, כמובן לא הייתה לו תשובה! חברת "שחר" פנתה אליי ואמרתי לה שאני מעוניין שישלחו שמאי מטעמם על מנת שייבדוק באופן יסודי את הנושא ויישלול אפשרות שישנם עדיין מים כלואים, זאת לפני תיקון וצביעת השטח. הם כמובן סירבו בצורה נחרצת וחסרת נימוס והודיעו כי מבחינתם בוצעה הבדיקה ע"י האינסטלטור שלהם והמקום יבש וניתן לצבוע, ואין צורך בשמאי! ידוע לי מבחינה חוקית כי עומדת בפניי האופציה להזמין שמאי ועל סמך חוות דעתו לתבוע אותם למשפט שבו יחייבו אותם לתקן את כל הליקויים הקיימים בדירתם כמו כן לשלם עבור הנזק שגרמו. לאחר מכן להזמין בעל מקצוע אמין מטעמי לתקן את הנזק. אנא, אבקש לקבל את עצתכם כיצד עליי לפעול בשלב הזה?? בשלב ראשון ניתן להזמין מהנדס בנין שיבדוק ע"י מכשיר רטיבות האם עדיין יש מים כלואים בתקרות ע"פ הממצאים שהמכשיר יתן ניתן יהיה לדעת האם הבעיה עדין קיימת או שהבעיה נפתרה
באם הרטיבות תהיה גדולה יהיה צורך לבדוק בדירת השכנים מהיכן הנזילה

בברכה הדס ביקורת מבנים.
ברצוני לברר האם קיים תקן ישראלי או שווה ערך לאיתור נזילות והאם בדיקה חזותית(ללא כל מכשור) מספיקה עפ"י תקן זה (במידה וקיים) על מנת לקבוע כי אין כל נזילה בביניין? לא, אין תקן לאיתור נזילות אולם יש תקנים העוסקים בבדיקות לאיטום המבנה כגון: ת"י 1752 המדבר על מערכות לאיטום גגות שטוחים מבטון וכן ת"י 1476 שעניינו בדיקת אטימות למעטפת הבנין לחדירת מים וכו'
כמו כן גם תקנות תכנון הבניה אוסרות חדירת מים מקירות חיצוניים.
לידיעתך, נושא איתור חדירת מים הוא נושא מורכב מאוד עקב העובדה שחדירת המים יכולה להווצר ממספר גורמים כגון:
איטום לקוי של חלונות, פיצוץ צנרת, חוסר איטום/איטום לקוי של קירות חיצוניים וכו'

עקב מורכבות הנושא, על מנת לאתר מקור של חדירת מים נדרש איש מקצועי בעל ניסיון רב בענף עם מכשור מתאים.
רטיבות הנובעת מגג אשר בבעלות אחת הדירות בקומה העליונה.שתי דירות שמתחתיו ניזוקו ונכנסת רטיבות קשה מהתיקרה.חלקה מתיבש לסירוגין..אינם מאפשרים גישה למעלה.יצרו יחידת דיור למעלה עם כניסה מפוצלת מדירתם.מושכרת בניפרד ללא תשלום נוסף של וועד.ובכלל משלמים כמו כולם..בגג דרוש איטום מקצועי.ואולי נעשו בו רק תיקונים אחדים של טלאים.הוא מרוצף.לאחרונה השלימו ריצוף נוסף מבלי לאטום! כמה תעלה חוות דעת של מהנדס ושמאי לביקור בשתי הדירות +התרשמות מדירה בקומה אמצעית שניזוקה בתיקרה ובקיר החיצוני אולי מהציפוי בבנין שניזוק מרטיבות בגג.נמשך כבר כמה שנים.אודה לתשובתכם והאם זה כולל ירידת ערך?ובבקשה לשלוח אלי הצעת מחירתודה מראש,עדי. עדי שלום עפ"י תאורך קודם כל אתם חייבים לבדוק בעירייה האם בעל הדירה מעליכם קיבל אישורים לבנות או להפריד את דירתו ל 2 יחידות.
בנוגע לבעיות הרטיבות הדבר אסור עפ"י חוק ואם הוא איננו משתף פעולה אתם יכולים להוציא לו צו מבית משפט כדי שתכניסו בודק שיתעד ויבדוק מהם הכשלים שגורמים לרטיבות לצורך קבלת הצעת מחיר נא פני למשרדנו וישלחו לך הצעת מחיר מסודרת.
יש לנו יחידת דיור בקומת קרקע, הדירה נבנתה לפני חודשיים וכעת מופיעים סימני עובש מעל לפנלים כל הקירות גבס, כיצד ניתן ךאתר את התקלה ומה צריך לעשות? תודה רבה! לבעיות שתיארת מומלץ להזמין מומחה לאיתור רטיבות שיבחן את מערכת האינסטלציה בדירה ואת מעטפת האיטום ועפ"י הממצאים ינפיק לכם חוות דעת שתתאר את אופן התיקון ועלות התיקון, תודה על פנייתך
בביתי התגלה פיצוץ בצנרת הקבורה מתחת לבית (צמוד קרקע). מסתבר שצינור הזנת המים לבית פשוט זרוק מחת ליסודות. האם ישנן תקנות הנוגעות לאופן חיבור הזנת המים הראשית לבית? שלום רב, כמובן שיש תקנות להנחת צנרת המים בבית פרטי הנוגעת בעומק הנחת הצינור ומרחוקו מהבית, זאת בניגוד להוראות למתקני תברואה שמפנה לת"י 1205 חלק 0 סעיף 3.5. תודה על פנייתך

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות