fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקות אקוסטיקה

בדיקות אקוסטיקה מטרדי רעש נוצרים על ידי מנועי מזגנים, מעליות, צנרות בניינים, כלי תחבורה, בתי ספר, מוזיקה מבתי שכנים וממועדונים ועוד.
כמו כן, ניתן לטפל ברעשים המופיעים בפתאומיות וללא התראה, בעיקר במקרים של הטרדה מכוונת על ידי שכנים.
ניתן להוכיח את גרימת ה רעשים ולהוציא חוות דעת מומחה באשר לעבירה על החוק, ללא נוכחות אישית של המומחה במקום.
כמו כן, ניתן לקבל חוות דעת בנושא בידוד גרוע בדירות.
כאשר הרעש המגיע מדירות השכנים דרך הקירות והתקרה הוא מוגזם ונובע מליקויים בבנייה, משמשת חוות הדעת כדי להשיג שיפור במצב, פיצויים או הכרה בירידת ערך הדירה.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

בדיקת אקוסטיקה מתבצעת ע"י מומחה אקוסטיקה בעל רישיון ממשרד לאיכות הסביבה. הבדיקה כולל ניתור וניתור מקור הרעש ועוצמתו במכשירים מתקדמים ביותר בתחום.

קיימים מספר בדיקות בתחום האקוסטיקה:

  • בדקת רעש הולם
  • בדיקת רעש נישא
  • חיזוי רעש עתידי

מקרים נפוצים ודוגמאות

כל אלו יכולים לגרום לרעש ומטרד בנכס.

רעשים בין שכנים העובר בין קירות ותקרות בבניין משותף

רעשים מצנרת ביוב העוברת לכל אורך הדירות בבניין משותף

רעשים ממפעל הסמוך לבית מגורים

רעשים מרכבת העוברת בקרבת מגורים

דוגמאות לחוות דעת

יתרונות

חברת הדס ביקורת מבנים מבצעת בדיקות על ידי מומחים בתחום אקוסטיקה.

בדיקת רעש נעשית בהתאם להנחיות החוק למניעת מפגעים ותקנותיו, וכוללת:

השגת עדות על קיום הרעשים, מדידת רמתו של הרעש וציטוטה בדציבלים, וכן הגשת חוות דעת מומחה לבית המשפט בשאלת קיום עבירה על החוק. בדרך זו ניתן לגרום להפסקת המטרד.

כמו כן ניתן לקבל ייעוץ מקצועי והנחיות נוספות בנושא ממומחה בדק בית.

ask

אני שומע את שכניי מדברים, שומעים טלוויזיה מה עושים? בכדי לתת פתרון לבעיה יש צורך לנתח קודם כל את רמת הרעש בדירתך אשר מגיע משכניך, באם רמת הרעש חורגת מהתקן המותר, יהיה צורך בפתרון כדוגמת בניית קיר גבס בצמוד לקיר המשותף.
אני גר בדירת קרקע בבניין בעל 4 דירות שכל דירה בנויה משני מפלסים. הבניין נבנה לפני כ9 שנים. לפני כשנתיים התחלתי להרגיש רעשים מדירה שמעלי. אם זה הליכות ששומעים או כשהם נמצאים במטבח שומעים אותם מדברים. השאלה כיצד ניתן לטפל בזה? בעייתך היא נובעת מאקוסטיקה לקויה נדרש לבצע בדיקה ע"י מומחי אקוסטיקה על מנת שיבדקו את הנושא וימליצו לך בהתאם מה נדרש לעשות כדי לפתור את הבעיה.
עברתי להתגורר בדירה חדשה מקבלן לפני כחצי שנה,בקומה שניה,מתוך 18 קומות. האחריות מסתיימת עוד כשלושה חודשים. עוד לפני שעברתי לדירה ,הבחנתי ברעשים בלתי סבירים בחדר השינה. באם הינך מעוניינת לבדוק אם אכן עדיין קיים רעש הנוגד את הנדרש, יש לנו יועצי אקוסטיקה שעובדים איתנו, ניתן להתייעץ ו/או להזמין בדיקה בטל. 1-800-33-66-22
יש לנו קיר בחדר השינה שמשותף עם דירה אחרת. ובנוסף במקלחת ההורים יש פיר איוורור משותף. ולעיתים נשמעים קולות מהדירה הסמוכה (לדוגמא תינוק בוכה) שנראה שבאים דרך קיר חדר השינה או דרך קיר המקלחת. רציתי לדעת מה התקן מגדיר לגבי איך צריך לבנות קיר שמשותף בין דירות (מבחינת חומר ורוחב). איך ניתן לדעת אם הרעשים ששומעים הם סבירים או לא. ואיך אפשר להתמודד עם הבעייה מול הקבלן (טרם עברו שנתיים מקבלת המפתח). קיימת לך בדירה בעיה אקוסטית שעל מנת לבדוק באם הרעשים סבירים נדרש לבצע בדיקה אקוסטית מלווה במיכשור המתאים לבדיקת עוצמת רעש.

ניתן ללא שום קשר לפנות לקבלן ולהשמיע לו את המפגע ולבקש ממנו לתקן זאת, קיימים דרכים שונות לפתירת הבעיה - ישנה אפשרות של יישום טיח אקוסטי או לחילופין לבנות קיר גבס עם בידוד בינו לבין הקיר הקיים נשוא הבעיה.
אני גרה בבניין,בקומה התחתונה וישנו צינור ביוב שעובר בתוך אחד הקירות של חדר השינה צמוד לשירותי הורים. ישנו רעש של פיצוצים מצינור הביוב כאשר מורידים את המי האסלה מאחד השכנים(אבל לא תמיד יש רעש). באותו קיר יש שני צינורות,אחד שיורד בצורה אנכית (צינור ראשי שמגיע מהשכנים מלמעלה)והשני של השירותים שלי שעובר בצורה אלכסונית לצינור הראשי ונוגע בו. השאלה שלי אם הרעש נגרם מחיכוך של שני הצינורות? ואם כן, ומכיוון שיש בעיה של מקום,האם כדאי שהצינור הראשי של כל הבניין ירד בכיפוץ ולא בצורה אנכית האם זה יכול לפתור את בעית הרעש או רק להחמיר אותה? תודה קיימת לך בדירה בעיה אקוסטית שעל מנת לבדוק באם הרעשים סבירים נדרש לבצע בדיקה אקוסטית מלווה במיכשור המתאים לבדיקת עוצמת רעש.

ניתן ללא שום קשר לפנות לקבלן ולהשמיע לו את המפגע ולבקש ממנו לתקן זאת, קיימים דרכים שונות לפתירת הבעיה - ישנה אפשרות של יישום טיח אקוסטי או לחילופין לבנות קיר גבס עם בידוד בינו לבין הקיר הקיים נשוא הבעיה.

מאמרים בתחום בדיקות אקוסטיקה

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות