fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקות חשמל ומערכות אינסטלציה

בדיקות חשמל ומערכות אינסטלציה חברת הדס ביקורת מבנים הינה החברה היחידה בתחום ביקורת מבנים, אשר משלבת מספר מהנדסים לביצוע בדיקות לרכוש משותף ולמבני תעשייה, מהנדס בנין, מהנדס חשמל ומהנדס אינסטלציה.
המטרה הינה ביצוע בדיקות יסודיות שלח כלל מערכות הבניין כדוגמת חשמל ואינסטלציה ומספקת חוות דעת עם שקיפות מלאה למערכות הבניין כל אחת לתחומה.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

בדיקת מערכות חשמל

 • בדיקות בהתאם להוראות המפרטים הבין משרדיים של עבודות חשמל ומ.נ.מ., כולל התייחסות ללוחות, לתעלות ולכבלי חשמל במתקני בניינים רבי קומות.
 • בדיקת מערכות החירום והגנרטורים במבנים.
 • בדיקת מערכות הגלאים, הצופרים, הלחצנים והכיבוי בלוחות חשמל, וכן רכזות גילוי אש ועשן , בהתאם לתקנים הישראליים.
 • בדיקת האינטגרציות בין מעליות , גנרטורים ומערכות גילוי אש, חשמל, ספרינקלרים, ניפוח לחדרי מדרגות ושחרור עשן.
 • בדיקת תאורת החירום ברבי קומות.
 • בדיקת מערך ההארקות במבנים.
 • בדיקת חדרי משאבות, כולל הגברת לחץ דיזל, גנרטורים, חשמליות ועוד.

 

בטיחות אש, מערכות גילוי אש

 • בדיקה של הפרדות אש ועמידתם בתקן.
 • ביקורת של אזורי מילוט בבניינים.
 • בדיקת תקינות השילוט והכוונה בהתאם לתקנים ישראליים.
 • בדיקת תקינות של פתחי מילוט, דלתות אש ודמפרי אש ועשן.
 • בדיקת מתקני ספרינקלרים ומתזים, צנרות וברזים.
 • ביקורת של מערכות כיבוי אש, זרנוקים, מטפים.
 • בדיקת לחצנים/מפסקי חירום לכבאים בכניסה לבניינים.

מקרים נפוצים ודוגמאות

רוכשי הדירות החדשות בדרך כלל נתקלים בבעיות לא רק בדירתם הפרטית. ליקויי בניה רבים צצים גם מבעיות אינסטלציה ומערכות חשמל ברכוש המשותף.
בדרך כלל את המענה לבעיות אלו מנסה לתת ועד הבית של אותו "בית משותף" וברוב המקרים הוא צריך את הסכמתם של הדיירים על מנת לטפל ב-ליקויי בניה אלו.
חברת הדס ביקורת מבנים מציעה ללקוחותיה בדיקות אינסטלציה, חשמל ומערכות אלקטרומכניות.
את הבדיקות מבצעים בעלי מקצוע מוסמכים וממוקצעים בתחומם.

יתרונות

 • הכנת דוחות ליקויי בנייה ברכוש משותף ופרטי בהתאם לתקנים, הדוחות כוללים את הממצאים, תימחור של ליקויי הבניה ותמונות במידת הצורך.
 • מבוצעת בדיקה בתחום התכנון והביצוע של מערכות חשמל, בקרת מבנה ומתח נמוך או גבוהה, תשתיות ומערכות כיבוי אש, מיזוג אוויר, מערכות איוורור, גנרטורים, מערכות אינסטלציה, מערכות חימום תת ריצפתי ועוד..
ask

מדוע לא מספיקה רק בדיקה של מהנדס בניין? כיום בביניינים רבי קומות (מעל 29 מ' גובה) קיימת חובה בביצוע מערכות בבניין כדוגמת, משאבות מים, רכזת גילוי אש ספרינקלרים, גנרטור, לוחות חשמל מורכבים וכד'.
מהנדס בניין איננו מוסמך ואין לו את כל הידע לצורך בדיקה יסודית למערכות החשמל והאינסטלציה לכן אנו בחברת הדס ביקורת מבנים ממליצים לשלב את שלושת המהנדסים בבדיקות.
חשוב לציין כי כל מהנדס בודק את המערכת לתחומו ומנפיק חוות דעת מסודרת על כל ליקויי המערכת.
לגבי המחסן, רכשתי מחסן שגודלו 280X150. בפועל אורך המחסן הוא 270 ורוחבו 150 אך במקום מסויים (אחרי הדלת) ישנו עמוד שלא היה בתכנון שמקטין את רוחבו של המחסן באותו איזור ל130. (אורך העמוד הוא כ- 60 ס"מ) כאשר פניתי לקבלן הוא טוען שהיות והעמוד נמצא מאחורי הדלת, הוא נמצא באיזור שלא יכולתי להשתמש בו ולכן הוא לא חייב לפצות אותי. לגבי החניות, רכשתי 2 חניות, אחת עלית לא מקורה והשניה תת קרקעית. אשמח לדעת האם הקבלן צודק בתשובותיו. בנוגע למחסן - הקבלן נדרש לספק מחסן במידות לפי התוכנית כאשר מותרת לו סטיה של 2%, יש לבדוק בחוזה או במפרט שאין היתר לבליטות.
בנוגע לסיכוייך בזכיה באם תגיש תביעה משפטית יש להתייעץ עם עו"ד ישנם שופטים אשר נותנים פיצוי וישנם שלא.

לגבי החניות- אין לזה תקן אלא "הנחיות לתכנון חניונים" ואכן לגבי תא יחיד ליד עמוד או קיר (בחניה התת קרקעית) הרוחב המקסימלי המותר הוא 2.70 מ', אולם אם בחוזה הובטח לך 2.85 מ' יש להתייעץ עם עו"ד מה גובר על מה.
לגבי הגובה - זה יכול להיות 2.05 מ' או 2.40 מ' - זה תלוי איך הוגדר החניון ברשות המקומית וכן יש לבדוק בחוזה או במפרט שלא הותרו בליטות או מעברי צנרת אשר מפחיתים את הגובה הנדרש.
לגבי החניה השניה (העליונה)- לא כל כך מובן, מיעצים לך לבדוק בעיריה שאין בעיה.

טל. להתיעצות עם עו"ד - עו"ד דני גור 04-8699389

בנוגע לתריסים - תריסי גלילה - יש להרכיב בפתח מילוט למקרה של הפסקת חשמל ו/או תקלות במערכת החשמל.
בניגוד לת"י 1509 חלק 2 (1997) פרק ג' סעיף 3.1.3 האומר - מנגנון הגלילה יהיה ידני או חשמלי או משולב לפי המוסכם בין המזמין לספק אולם אם מנגנון של התריס מותקן בפתח מילוט נדרש שיהיה מנגנון ידני או מנגנון משולב, המאפשר גם פתיחה ידנית של התריס.
החלטתי לבנות בעצמי תוספת בנייה מ"פאנל מבודד". (מכיר מקרוב מי שעשה זאת בעבר, בעל ידע טכני מועט בהרבה משלי). הבעייה : אני טובע בים הנתונים הטכניים, של יצרני הפאנלים. מבקש עזרה : מהם הפרמטרים היותר חשובים ? , (למשל: כולם מייצרים מפח מגולוון,מה עלי לדרוש בנושא ?). חשוב לבדוק באופן איאי ולעמוד על טיב איכות המוצר הייתי ממליץ שתיגש ותבקש לראות תוצאות במבנים קיימים לאורך זמן ולקבל המלצות, חבר שלי אחי שעשה גם חקר שוק ובד התאימו לו לפי מיקום בידוד מיזוג תמיכה ונתנו לו ייעוץ והדרכה וחומרים משלימים לבניה עמידה ואיכותית.
חבר שלי חיפש לפי כמה זמן החברה קיימת ואת המוצר הסופי אחרי בניה הוא קנה אצל יצרן פאנלים מבודדים בחיפה , הראו לו את פס ייצור והפנו אותו ללקוחות . http://www.steelrolling.co.il
הכי חשוב שיהיה עמיד.

מאמרים בתחום בדיקות חשמל ומערכות אינסטלציה

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות