fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקות קרינה

בדיקות קרינה קצב החיים המודרני ורמת צריכת האנרגיה האלקטרומגנטית הגבוהה, חושפת כל אחד ואחת מאיתנו לבעיות קרינה בהם נמצא כי רמת הקרינה החשמלית גבוהה או חורגת מהתקן.
אנחנו בחברת הדס - ביקורת מבנים ושירותי הנדסה מספקים לצד בדיקות הקרינה גם מגוון נרחב של פתרונות לבעיות הקרינה השונות.
אנטנות סלולאריות, שנאים, לוחות חשמל ומכשירי חשמל שונים הצורכים כמות גבוהה של אנרגיה, כל אלו ועוד מהווים מקורות קרינה הנמצאים באזורי המחייה של כל אחד ואחת מאיתנו.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

אנחנו בחברת הדס – ביקורת מבנים ושירותי הנדסה, מבצעים את בדיקות הקרינה באמצעות ציוד מדידה מתקדם ומקצועי המאושר להפעלה על ידי המשרד לאיכות הסביבה בישראל, וכמו כן, עומד בכל התקנים המחמירים ביותר.

בדיקות הקרינה המתבצעות על ידינו מיושמות על ידי בודק קרינה בעל ניסיון תעסוקתי רב.

אנחנו בחברת הדס – ביקורת מבנים ושירותי הנדסה עומדים לרשות כל אחד ואחת מכם בכל שאלה, עניין או הבהרה.

מקרים נפוצים ודוגמאות

פתרונות לבעיות הקרינה מתבססות על דו"חות בדיקה מפורטות החתומות על ידי מודד קרינה ומהנדס מוסמך. כמו כן, על מנת להתאים לכם את סוג המיגון המותאם לבעיית הקרינה שהתגלה באזור מגוריכם, אנחנו בחברת הדס –ביקורת מבנים ושירותי הנדסה, מעמידים לרשותכם אנליזה מקצועית הכוללת בתוכה את הגורמים הבאים:

קירבת הגורם למקום המגורים, עוצמת הקרינה, תדר הקרינה, כיוון הקרינה ועוד

מגבלות טכניות, סביבתיות, דקורטיביות וכדומה

יעד רמת הקרינה אליה אנו מעוניינים להגיע לאחר השלמת אמצעי המיגון

היקף התקציב העומד לרשות הלקוח ולוחות הזמנים שנקבעו לצרכי המיגון

המודעות הציבורית בעשורים האחרונים בנוגע למקורות קרינה והשפעתם על איכות ובריאות חיינו, הובילה לחקיקת "חוק הקרינה הבלתי מייננת התשס"ו 2006" על ידי כנסת ישראל.

חוק זה נועד להסדיר את הפיקוח על מקורות הקרינה הבלתי מייננת במדינת ישראל.

חובת ההיתר הפכה לצורך קיומי במיוחד לאור העובדה שעד לפני חקיקת החוק, התקנת אנטנות סלולאריות צצו כ-"פטריות אחרי הגשם" בכל רחבי המדינה, וכל זאת בהיעדר צורך בהיתרי בנייה, הקמה ותפעול למרבית האנטנות.

החשש הבריאותי של אזרחים רבים במדינת ישראל, אשר התעוררו בוקר אחד וגילו בסמוך למקום מגוריהם אנטנות סלולאריות, הובילה לקביעת חוק חובת היתר למקור קרינה, הקובע בין היתר כי הממונה על הקרינה מטעם משרד הסביבה יעניק את היתר ההקמה והפעלת מקור קרינה רק לאחר שננקטו כל האמצעים הנדרשים על פי החוק להגבלת רמות החשיפה של בני האדם והסביבה לרמת הקרינה הצפויה מאותו מקור קרינה.

יתרונות

אנחנו בחברת הדס – ביקורת מבנים ושירותי הנדסה, פועלים בשיתוף פעולה מלא עם מומחי בדיקות קרינה סלולאריות ואלקטרומגנטיות, ומעמידים לרשות כל אחד ואחת מכם שירותי בדיקות קרינה.

מטרתן לחשוף את רמת הקרינה אליה אתם ובני משפחתכם חשופים, וכמו כן, על מנת להעמיד לרשותכם מגוון נרחב של פתרונות ייחודיים לצרכי מיגון קרינה.

שינויים מבניים בגורם המייצר את רמת הקרינה הגבוהה, מיגון פאסיבי באמצעות ציפוי קירות, חלונות ורצפת הדירה בחומרים מיוחדים המפחיתים בצורה משמעותית את רמת הקרינה, מיגון אקטיבי באמצעות יצירת שדה מגנטי הפוך המיושם באמצעות כבלים מוליכים המתחברים למערכת מתקדמת המנתרת את רמת הקרינה ומפחיתה בצורה משמעותית את רמת הקרינה באזור המיועד

כלל הפתרונות המוצעים לכם על ידי חברת הדס – ביקורת מבנים ושירותי הנדסה לצרכי מיגון בעיות קרינה, הם פתרונות יישומים המתבססים על ידע וניסיון מקצועי מורחב.

ask

אני מעוניין לרכוש דירה בבנין מגורים ובסיור שביצעתי גם סביב הבניין נמצא עמוד חשמל עם שנאי בקרבת הבניין האם קיים חשש לקרינה בדירה? קיים סיכוי לכך שיש קרינה לצורך כך מומלץ לבצע בדיקה במספר נקודות בדירה לבחינת רמת הקינה בדירה בהתאם לממצאי הבדיקה ניתן יהיה לדעת האם יש קרינה מעל המותר הדירה.
ידוע לי כי יצא חוק (ב-2010)המחייב את יצרני הבלוקים להציג בפני הלקוח ,מסמך המציג תוצאות של בדיקות מעבדה שבוצעו לבלוקים (מסה,הת.טרמית,קרינה.....) האם נכון? אם כן,כל כמה זמן מחוייב היצרן בבדיקה?. או שמא יכול להסתפק בהצגת מסמך המאשר שעומד בתקן (ללא תוצאות מספריות)? בת"י 5 חלק 1 שהינו מאפריל 1999 נאמר שבתעודת המשלוח יש לציין את הפרטים המצ"ב:

1. שם היצרן או סימן המסחר שלו.
2. כינוי הבלוק ושמו המסחרי אם יש.
3. המסה הסגולית מרחבית נומינלית של הבלוק אם נערכה בדיקה.
4. המידות הנומינליות של הבלוק במ"מ.

מאמרים בתחום בדיקות קרינה

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות