fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקת איטום

בדיקת איטום איטום הבית הינו בין הגורמים החשובים ביותר לחיים נוחים בתוך הבית ושימוש יומיומי בדירה.
לא אחת אנו פוגשים לאחר בדק בית בליקויי בניה הנובעים מבעיות איטום לקוי של הבית, הליקויים באיטום יכולים לנבוע מהסיבות הבאות ובבדיקת איטום המומחה יצביע על הבעיה הספציפית.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

גג עליון

נדרש לבצע איטום של הגגות העליונים וכן לבצע שיפועים נכונים של הגג שינקזו את המים אל תוך המרזבים.

כמו כן נדרש לבצע בדיקת איטום של הגג על ידי הצפתו במים וכן לבצע בדיקת איטום של המרזבים שחלילה אינם מחוברים ונוזלים מים.

יש לבצע מרזב כפול בקצה הגשמות שינקז את המים העליונים והמים שמתחת ליריעות האיטום וכן לבצע את האיטום של הגג העליון על ידי חברות איטום מוסמכות לאיטום מבנים שיבצעו את עבודות איטום בגג ויוודאו ע"י בדיקה בצורה מקצועית ותקינה את עבודתם.

בדיקה של הגג העליון נעשה על מנת לודא שקיימים יריעות ביטומניות שאוטמות את הגג באופן מוחלט נגד מים יחד עם שנץ ופס אלומיניום המבוצע בחיבור היריעות אל המעקות בהיקף הגג וכן באם קיימים הלבנות של חיבורי היריעות הביטומניות בגג.

בדיקה של איטום חלונות

לפעמים אנו פוגשים בחלונות לא אטומים דרכם נכנסים מי גשם לתוך הדירה ולכן יש לאטום את החלונות בסיליקון או ב- R.T.V וכן להרכיב את החלונות בצורה מקצועית ותקינה למניעת חדירת מים לתוך הדירה.

בדיקת איטום של חלונות הבית יאפשרו לאבחן את הנקודה בה קיים הליקוי ולטפל באיטום בצורה ממוקדת.

לעיתים חדירת הרטיבות נובעת מאיטום לקוי של פתחי החלונות אשר מתגלה בביצוע בדיקות איטום תרמיות, עקב כך יש לאטום את הפתחים ואת חיבורי החלון למפתחים בצורה מקצועית, זאת על מנת למנוע חדירות מים אל תוך הדירה.

בדיקת איטומי קירות ואיטום חדרים

את הקירות של החדרים יש לאטום על ידי טיח אוטם שעשוי בצורה מקצועית ותקינה ולבצע איטום בחומר סיליקוני דוחה רטיבות על קירות האבן שמקיפים את הבנין באם יש כאלו.

מומלץ לבצע המתרה ולאחר מכן בדיקה חוזרת לבדיקת איכות העבודה.

בדיקת איטומי הרצפה

לפעמים בביקורת בדק בית, אנו פוגשים בליקוי בניה השייכים לאיטום לקוי של הרצפה וקורות היסוד של הדירה בקומת הקרקע.

ליקוי זה נובע מאיטום לקוי של הקירות החודרים לקרקע אשר הינם ללא איטום ביטומני תקין וללא נדבך חוצץ רטיבות בין הבלוקים לבין רצפת הבטון עקב כך המים עולים באופן קפילרי אל הקירות החודרים לתוך המבנה וגורמים לנשירת הטיח והצבע מעל לפנלים בריצוף.

בדיקות ע"י מצלמה תרמית בעת ביצוע בדיקות איטום עוזרות לעלות על ליקויי בניה אלו בצורה ממוקדת ובלתי הרסנית.

מקרים נפוצים ודוגמאות

צפו בסרטון המסביר מהי בדיקת רטיבות בחברת הדס ביקורת מבנים:

מקרים נפוצים ודוגמאות

לקוח אשר גר בבית צמוד קרקע גילה לאחר מספר ימים גשם כי הצבע מעל הפנלים בקירות הקיף הבית מתקלף ובנוסף הופיעו לו כתמים לבנים על הרובה ברצפה.
במהלך הבדיקה לאיתור מקור הרטיבות שביצע המומחה לאיטן התגלו כשליים מהותיים באיטום הקירות החודרים לקרקע וכתוצאה מכך מים חודרים אל פנים הבית. בבדיקה נוספת בדירה חדשה המוחמה לאיתור רטיבות הוזמן לאתר רטיבות לאחר שהכן מהקומה התחתונה התלונן כי קיימת רטיבות בתקרת דירות מתחת למרפסת השכן.
בבדיקה נמצא כי ישנם כשלים ברובה ברצפת המרפסת ובנוסף האיטום שברצפת המרפסת לקוי.
חשוב לציין כי הקבלן המבצע חייב לבצע בדיקת הצפה למרפסת בגמר עבודות האיטום למשך כ-72 שעות ובמידה והאיטום תקין רק אז לרצף דבר שלא בוצע.

יתרונות

  • מומחי החברה בתחום האיטום הינם מומחים ותיקים בעלי ניסיון רב של שנים המתמנים גם כמומחים מטעם בית משפט לצורך מתן פתרון במחלוקות הנוגעות לבעיות רטיבות בין שכנים כתוצאה מאיטום לקוי.
ask

בעת תקופת הגשמים מופיעים כתמי רטיבות בקירות החוץ של הדירה? הרטיבות יכולה להיות מכמה סיבות:
1.חוסר איטום בין אריחי חוץ המבנה.
2.בשיטת הבניה ע"י פלטות יצוקות לעיתים יש כשל בביצוע איטום תפרי הבנין.
3.בדירות ישנות קיים בלאי טבעי של הטיח והצבע ולכן מומלץ לבצע תיקוני טיח וחידוש צבע כל מספר שנים ע"י צבעי חוץ אשר שומרים על הקירות ומונעים חדירות מים
קנינו דו משפחתי מקבלן האדמה שפוזרה בגינה נוגעת בטיח החיצוני מבלי שיש שם איטום נוסף אמרו לי שיש סכנה שההשקייה של הגינה תחדור דרך סדקים בטיח והרטיבות תעלה בקירות הפנימיים של הבית ואז זה יהיה סיפור... האם אפשר לחייב את הקבלן לחפור באדמה ששם ולהוסיף איטום נוסף מעל הטיח בקיר החיצוני? במידה ולא יעשה זאת, האם האחריות לרטיבות כזו לכשתעלה היא רק לשנה הראשונה או 7 שנים? אחריות על חדירת רטיבות בגג, רטיבות בקירות ו- רטיבות במקלט היא 3 שנות בדק + 3 שנות אחריות סה"כ 6 שנים - מכוח חוק הגנת הדייר. ניתן לדרוש פיצוי כספי מכוח חוק התיישנות עד 7 שנים.
על כל מקרה,
הקבלן מחוייב לבצע איטום על פי כללי מקצוע ותקינה בנושא האיטום, אשר מחייבת אותו לבצע איטום אשר חודר לקרקע על מנת למנוע את התופעה של הופעת רטיבות ממי גשמים הנספגים בקרקע או ממי השקייה ומועברים אל הקירות.
יש לי שאלה לגבי בידוד הגג. קניתי בית מהקבלן. לבית גג שטוח עם איטום יריות. מאוד חם בקומה שניה - כמו בחממה. הסיבה לכך זה שיריות שחורות "מושכות את קרני השמש". האם צריך להיות גם בידוד על הגג לפי תקן? (למשל ציפוי יריות שחורות על ידי חומר לבן מסוים שגם מבודד וגם "דוחה" את קרני השמש (בגלל שהוא לבן)? התשובה היא כן,
היריעות בטומניות השחורות צריכות להיות מצופות עם אגרגט קטן לבן זוהי תערובת של סוג מסויים של שברי קרמיקה גרוסים ודקיקים.
תכונות היריעות צריכות להתאים לדרישות תו תקן ישראלי 0341 /3.
תפקידו של אגרגט זה הוא לשמור על היריעות לאורך זמן (10 שנים ע"פ הנחיות היצרן) ואכן החזיר עד כמה שאפשר את קרני השמש.

מאמרים בתחום בדיקת איטום

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות