fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקת מבנים

בדיקת מבנים בדיקת מבנים נהפכו כיום לצורך אלמנטרי אשר הינו מתבצע לפני הכניסה לדירה או במהלך המגורים בתוך הדירה.
פעולות התכנון והבניה דורשות תיאום של גורמים רבים וביניהם רשויות שונות, יזמים, מתכננים, מפקחים וכן קבלנים.
קוני הבית הינם בדרך כלל בעלי שליטה מוגבלת על תהליכי הבניה, לוחות הזמנים ורמות הביצוע.
אלו אשר מנסים להיות מעורבים, מפנים מזמנם ומבקרים באתר הבניה, יכולתם לבצע בדיקת מבנה כוללנית ומקיפה הינה מועטה.
וגם במידה ויתעורר אצלם חשד לבעיות, ובעיות אלו יופנו לתשומת לב הקבלן, לרוב יזכו בתשובה שבעיות אלו יפתרו במהלך עבודות הבניה.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

כיום כאשר ערך הדירות מרקיע שחקים ושובר כל יום שיאים חדשים, צעירים רבים אשר רוכשים דירות חדשות מודיעים לכך שהם יגורו מספר רב של שנים לפני שיעברו לדירה אחרת אם בכלל.
ובהתאם לכך הליקויים בחזיתות הבניין, לובי הכניסה, הלוביים הקומתיים חדרי המדרגות חשובים חייבים התייחסות לא פחות מבדיקת דירתם.
איכות העבודה בבניין מראה לנו כיצד הבניין יראה בעוד 10 שנים והאם כתוצאה מהזנחה בטיפול בליקויים ערך הדירות ירד.

מקרים נפוצים ודוגמאות

קיימים מספר סיבות אשר מצריכות בדיקת מבנה עקב היווצרות ליקויים ואי התאמות:

תכנון לקוי אשר אינו תואם את התקנים הישראליים ותקנות התכנון והבניה, הוראות הל"ת וכל החוקים הנוגעים לבניה.

תכנון אשר לא בהתאם לנדרש יכול אף להוות מפגע בטיחותי.
דוגמא נפוצה לכך היא תכנון מעקות בגובה נמוך מדי, או ששלבי הברזל במעקה בנויים במרווחים גדולים וישנם גם מקרים בהם הם מורכבים בצורה אופקית כך שבקלות ילד קטן יכול לטפס או להחדיר את גופו כלפי חוץ ולמעוד.

שימוש בחומרי בניה מאיכות ירודה וחומרים ללא תו תקן, כל זאת נעשה על מנת להוזיל את עלות הבניה, דוגמאות נפוצות לכך הינם ריצוף אשר אינו סוג א', פרופילי אלומיניום של חברות לא ידועות, איכות של עץ בדלתות ירוד וכו'.

לשם כך, מומחה לבדיקת ליקויים אשר מבצע בדיקת מבנים עורך התאמה של הקיים בשטח אל הנדרש והמובטח במפרט הטכני המסופק לרוכש הדירה ומוודא שרוכש הדירה קיבל את המובטח לו מהקבלן על פי הנרשם במסמך הקרוי המפרט הטכני.

מתייחסת לעבודה לקויה, עבודה שלא בהתאם לנדרש בתוכניות, במפרטים ותקני הבניה השונים, וכן עבודה לא מקצועית וברמת גימור נמוכה.

ניתן לראות זאת בחלק מהמקרים באיטום לקוי של אלמנטים שונים במבנה, ביצוע טיח בעובי מופרז, אריחים בולטים שוקעים בריצוף, חללים מתחת לאריחים הן בריצוף והן בחיפוי כאשר באם הליקוי משתייך לחיפוי קיים חשש סביר לנשירת האריחים ובאם הליקוי משתייך לריצוף יתכנו שקיעות והתנודדויות של אריחים במשך הזמן ועוד.

יתרונות

הידע המקצועי ובקיאות בתקני ישראלי וכללי המקצוע של מהנדסי החברה יתנו ללקוח הפוטנציאלי את כל האינפורמציה על מצבו של הנכס הנבדק.

ask

אני מעוניין לרכוש דירה מיד שניה ,בת 40 בפתח תקווה, הדירה עברה שיפוץ יסודי האם בכל זאת אני צריך בדיקה? לעיתים אנו נתקלים בלקוחות אשר מעוניינים לרכוש נכס אשר עבר "שיפוץ כללי", אך הדבר נראה אחרת כאשר אנו מגיעים לנכס כלומר "השיפוץ הכללי" שלדברי המוכר התבצע בנכס מתגלה בסה"כ לניסיון להסתיר את הליקויים ע"י תיקונים קוסמטיים בלבד.
כלומר חידוש צבע כללי בדירה לא ימנע מבודק בעל ניסיון לגלות כשלים כדוגמת סדקים, בעיות רטיבות, האם בדירה בוצעת צנרת מים חדשה וכד'.
לכן תמיד מומלץ לבצע בדיקה לנכס המיועד גם לפעמים בשביל השקט הנפשי.
בבעלותי בית ישן בן כמאה בת"א, ליד נווה צדק. התקרה בנוייה מריילסים פלדה חיצוניים (לא בין הבטון,אלא שהתקרה מונחת עליהם). הריילסים במצב יחסית טוב, מעט חלודה אך קשיחים, המוטות הדקים שבתוך היציקה מתפוררים. (גירדתי את הטיח לבדוק). שמעתי על ציוד חדש המאפשר לבחון את מצב הברזל והבטון מבחוץ (אלקטרוני?) ולהעריך חוזק, ורציתי לדעת אם החברה משתמשת במיכשור זה, ומה עלות בדיקה שכזאת. לצערינו אנחנו לא מבצעים בדיקות חוזק,
ולכן אין אנחנו יכולים לעזור לך.
אבל יש את המכשור בשוק ויש חברות שמבצעות בדיקות חוזק.
אתה יכול לנסות גם דרך מכון התקנים.
פנינו לחברת שי גיל לבניית מבנה תעשייתי מהם הנקודות מבחינת בטיחות שאני צריך לעמוד עליהם בבנייה? בטיחות במבנה תעשיתי עומדת על מספר רב של מרכיבים הנקבעים על ידי מכון התקנים, את אותם המרכיבים הרבים כמו מדרגות תיקניות במידותהם ובאופיים (למניעת החלקות), או מרחקים בפרוסדורים למילוט בזמן חירום ועוד רבים אחרים..
ניתן לבדוק, אם זאת על ידי מהנדסי החברה, או באופן עצמאי מול מכון התקנים.

נשמח להרחיב בנושא בשיחה טלפונית.

מאמרים בתחום בדיקת מבנים

בדיקת מבנים תעשייתיים

בדיקת מבנים תעשייתיים

פעמים רבות, במסגרת ביקורות בדק בית אנו נתקלים בליקויי הבניה שבוצעו עקב שיפוץ מבנים לא תקין, חברת מבנים מזמינה אותנו...

גישור בין קבלנים לרוכשי דירות

משך הליך התביעה הממוצע הנוגע למחלוקות קבלן-רוכש הינו כשלוש שנים. לצד התוצאות אשר במרבית המקרים אינן מניבות פתרון מספק, הופכת...

הידרדרות באיכות הבנייה

תחרות גוברת בשוק הבנייה במסגרת המאמץ להוזיל את מחירי הדיור והתחרות הגבוהה הקיימת בין הקבלנים השונים, אנו רואים שחלק מחברות...

המדריך לביצוע בדיקת בדק בית

המדריך לביצוע בדיקות מבנים

ביקורת בדק בית – מה זה בכלל? בשנים האחרונות, לאור ליקויי בניה רבים ומגוונים המתגלים גם בדירות למגורים בפרויקטים חדשים...

ליקויי בניה נפוצים בישראל

ליקויי בניה – כל סוגי הליקויים ליקוי בניה המופיעים בשטח הדירה או תשתיות המבנה, הינם ליקוים אותם ניתן לחלק למספר...

ליקויי בנייה בדירות חדשות

הטכניון: ב-100% מהדירות החדשות בישראל קיימים ליקויי בנייה כיום, ליקויי הבנייה התפשטו כמו מגיפה בענף הבנייה וכבר קשה לראות את...

ליקויי הבנייה הנפוצים בישראל

הגידול הטבעי המהיר, והמרדף שלנו אחר הדירה החדשה\יד שנייה, הביאו לבנייה מהירה של המוני יחידות דיור ברחבי הארץ, שבהן לא...

ליקויי חשמל בבניין המשותף

איטום פיר החשמל על פי חוק החשמל וכתנאי לקבלת טופס 4 נדרש הקבלן לאטום את פיר החשמל: בבניין בו עוברים...

מימון ביקורת מבנים

ביקורת מבנים זה אמצעי יעל להשגת מימון חלקי לשיפוצים כוללים. בעלי בתים רבים מבצעים את הביקורת על מנת לקבל זכאות...

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות