fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקת עבודות שיפוצים

בדיקת עבודות שיפוצים חסכתם כסף בעמל רב? מתכננים להשתמש בו עבור שיפוץ דירה שאתם כל כך מייחלים לו?
אתם בדרך אל אותו שיפוץ דירה, שיגשים את חלומכם למגורים איכותיים ונעימים יותר?
הדרך לשיפוץ ארוכה, מורכבת, ולעיתים קרובות אף מתסכלת מאד.
חשוב לזכור, עבודות שיפוץ הן לא בדיוק תהליך נוח לכל מי שחולם על דירת החלומות.
עבודות שיפוצים כרוכות בלא מעט כאבי ראש, ולכן חשוב מאד להיערך בצורה הנבונה ביותר לכל שיפוץ בבית או שיפוץ בבניין.
לא תמיד מדובר באותו שיפוץ דירה גרנדיוזי, שישנה את כל פני הבית.
לפעמים עבודות שיפוץ יכולות להיות נקודתיות: שיפוץ אמבטיה, שיפוץ מטבח, שיפוץ גבס, שיפוצי עץ, שיפוצי צבע ועוד.
כל עבודות שיפוץ קטנות או גדולות מחייבות הכנה ראויה, ולסיום גם בדק בית לעבודות שיפוצים לצורך בדיקת ליקויים בעבודות שיפוץ שבוצעו בבית או בבניין.
בדיקת שיפוצים היא הדרך היחידה להבטיח שכספכם יזכה לתמורה הראויה לו.
בדיקת שיפוצים היא גם הדרך היחידה להבטיח שהזמן שהקדשתם לתהליך השיפוץ לא ירד לטמיון, כפי שקורה לצערנו, לא אחת.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

במסגרת בדיקת ליקויים בעבודות שיפוץ, שנערכת ע"י מהנדסים מומחים מתבצעת בדיקה כוללת של עבודות שיפוצים שנעשות במבנה.

לצערנו, בשל חוסר המקצועיות של משפצים רבים קיימים מקרים בהם במסגרת בדק בית לעבודות שיפוצים מתגלות פגיעות חמורות אפילו בשלד המבנה.

כלומר, בדיקת ליקויים בעבודות שיפוץ יכולה לגלות גם ליקויי בנייה , שעלולים להביא לירידה בחוזק השלד ואף סכנה ליציבות.

במסגרת בדק בית לעבודות שיפוצים אנו נתקלים במקרים בהם קבלני שיפוצים פגעו בעמוד בטון, סיתתו קורות בטון, פתחו פתחים ברצפות או תקרות וכיוצ"ב.

בדיקת עבודות שיפוצים היא חיונית לגילוי ליקויי בניה מסוג זה, כיוון שאלו ליקויים מסוכנים לכם –  דיירי הבית.

כמו כן, בדיקת ליקויים בעבודות שיפוץ תחשוף ליקויי בנייה מסוג זה, ותמנע השפעה קשה גם על דירות אחרות בבנין ועל המבנה כולו.

כך תמנעו מעצמכם חשיפה לתביעות מצד שכנים הרבה אחרי שאותו משפץ כבר יהיה עם כל כספכם בידיו הרחק הרחק מכאן.

מקרים נפוצים ודוגמאות

בדיקת שיפוצים – מתי זה קורה? לפני תחילת ביצוע עבודות שיפוץ, חשוב להגיע להסכם מפורט עם קבלן השיפוצים, שבו יפורטו לפרטי פרטים כל עבודות שיפוצים הנכללות. חשוב להסדיר מראש את כל הקשור לתהליך השיפוץ. למה? למה חשוב לעגן הכל בחוזה ברור ומפורט?
מפני שאם הזמן שהשקעתם בשיפוץ יקר לכם, ואם הכספים הרבים שהשקעתם חשובים לכם, ואם החלומות שחלמתם ראויים להגשמה – יש לבצע בדק בית לעבודות שיפוצים אלה בסיום העבודות. מטרת בדיקת עבודות שיפוצים היא לשם איתור ליקויי בניי (במידה וקיימים), לצורך פניה לקבלן בכדי לבצע תיקונים או לחילופין לצורך הגשה תביעה משפטית (במידה והקבלן מתנער מאחריות).

יתרונות

אצלנו, בחברת הדס ביקורת מבנים, בדיקת שיפוצים מאפשרת הפקת דוח בדק בית לעבודות שיפוצים, כולל חוות הדעת הנדסית מקצועית, הנערכת על ידי מהנדסי בנין מקצועיים.

אנו בקיאים בכל התקנים והתקנות הרבים הקיימים בענף הבניה בארץ.
אצלנו תקבלו את חוות הדעת האמינה והמקצועית ביותר במסגרת בדק בית לעבודות שיפוצים.

הזמנת בדיקת ליקויים בעבודות שיפוץ תאפשר לכם גם חוות דעת קבילה בבית משפט כראיה משפטית במידת הצורך, ובעיקר תספק לכם דוח ממצה של בדק בית לעבודות שיפוצים.

דוח זה יאפשר לכם לקבל תמונה מלאה על רמת עבודות שיפוץ שבוצעו בביתכם, ובעיקר בדיקת שיפוצים תיתן לכם כלי מקצועי רשמי וחשוב להתמודדות מול הקבלן במקרה בו יתגלו ליקויי בניה בעת בדיקת עבודות שיפוצים.

ask

שיפצתי את הדירה כולל ביצוע ריצוף חדש ויש "מדרגות" בין האריחים וכתמים על הרצפה. הפרשי גבהים בין האריחים הינו תופעה נפוצה בנכס לאחר שיפוץ והליקוי נובע מיישום טיט/דבק קרמיקה לא נכון וגם מחוסר בבדיקת הריצוף ע"י פלס וסרגל אלומיניום
דירה בסביבות 60 מ', רוצה לעשות שיפוצים כללים והכל חדש. כמה אמור לעלות שיפוץ דירה שכזה? שיפוצים היא מילה מאוד כוללנית על מנת להעריך מחיר נדרש לפרט אלו עבודות יש לבצע והכמויות הנדרשות לכל עבודה בנפרד - ז"א יש להכין כתב כמויות מסודר ומפורט ולאחר מכן לקבל הצעות מחיר מקבלנים בהתאם לכתב כמויות זה.

יתכנו הבדלים מהותיים בין הצעות מחיר של הקבלנים השונים.
יש לשים לב לפנות לקבלן רשום, מקצועי, אמין וישר
יש לבדוק שכל העבודות כלולות בהצעה במפורט למניעת אי הבנות וכן הכמויות הם בהתאם לקיים בשטח
יש לבדוק שיש פירוט של החומרים למניעת אי הבנות.

מומלץ להסתכל במדריך הבניה יש שם הדרכות לבונים או משפצים.
אני עושה שיפוץ כללי לדירה, ומחפשת ידיות לדלתות מאד ספציפיות, אני צריכה שזה יתאים לכל הבית. הדלתות הן בצבע עץ דובדבן. ראיתי ידיות מיוחדות מאד כאן מישהו יכול לעזור לי להחליט מה הכי איכותי ומתאים מבחינה עיצובית? חברתנו עוסקת בביקורות ובאיתור ליקויי בניה במבנים שונים ולכן לצערנו אין באפשרותינו ליעץ לך מבחינה מקצועית בנושא הנ"ל,
אולם בנוגע לפן העיצובי הרי זה בחירה בהתאם לטעם האישי שלך ואם האביזר הנבחר הוא איכותי זה עלייך להתייעץ עם בעל מקצוע.
אני גרה בבית קומותיים בקומת קרקע. שכן שמעלי ביקש שארשה לו לבנות עוד קומה אין לי בעיה, הסכמתי. יש לי 3 שאלות, אודה לתשובה לכל אחד מהסעיפים: 1. השכן הודיע לי שקבלן אמר לו שהבויילר יועבר לגג החדש, אבל הוא די ישן ויכול לההרס מהמעבר - האם במידה ויגרם נזק לבוילר, הקבלן צריך לפצות אותי? (הוא הציע שאקנה כבר חדש והוא יתקין למעלה ואני לא רוצה להוציא על זה כסף, שלי עובד בסדר גמור. 2. המקום היחיד שממנו ניתן להעלו את חומרי ביניין, זהו חלק של קיר חיצוני, עליו תלוי מנוע ענק של מזגן מינימרכזי חדש. אני חוששת שיפגעו לי בו. איך אני יכולה להתנהל מול הקבלן כדי למנוע פגיע ברכיב זה ומה עלי לעשות במידה ויפגע? 3. יש לי גינה ובה עצים ופרחים, אני חוששת שהקבלן ילכלך אותה, האם הוא חייב לנקות אותה אחריו ומה לעשות במידה ולא? כעיקרון, כל מזיק, בין אם המדובר בקבלן או בשכן – חובה עליו להחזיר המצב לקדמותו

בתשובה לשאלה הראשונה – אם הקבלן או השכן לוקח על עצמו להעביר את הדוד למקום אחר, חובה עליו לדאוג להתקין אותו באופן שיפעל כפי שפעל קודם להעברתו.

בנוגע לשאלה השנייה – אם אין ברירה והדרך היחידה לפעול היא בקיר החיצוני, במקום בו מוצב המזגן, עדיין חלה על הקבלן ומזמין העבודה החובה לדאוג שלא לפגוע במזגן

ובמידה ומתרחשת פגיעה, עליהם לדאוג "להשיב המצב לקדמותו".

בנוגע לגינה (השאלה השלישית) ושוב מוכח עקרון השבת המצב לקדמותו, הקבלן או מזמין העבודה חייבים לנקום ולדאוג לשקם הגינה הפגועה

ביתר פירוט את מוזמנת ליצור קשר עם משרדי בטל 04-8699389

מאמרים בתחום בדיקת עבודות שיפוצים

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות