fbpx

נגישות

i 072-3385493

בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות מקורות רבים הן לתופעת הרטיבות בדירה, חלקם ניתנים לפתרון מיידי וחלקם נמשכים לאורך ימים ארוכים ומעייפים.
אותם המקרים בהם הרטיבות לא מפסיקה מלהופיע מומלץ להיעזר במומחה.
שימוש בשירותיו של מומחה בדק בית לביצוע בדיקת רטיבות בדירה יכולה למנוע הוצאות מיותר בגין תיקונים שאינם יעילים.
תפקידו של המומחה הוא לאתר את המיקום המדויק של מקור כניסת המים ולהציע דרכים לפתרון הבעיה.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

בדיקת רטיבות הינה בדיקה ויזואלית בעיקרה אשר מתבצעת ע"י מהנדס בניין, לצורך תיעוד נזקי רטיבות בנכס.

המהנדס משתמש במכשיר למדידת רטיבות אשר נותן לו אינדיקציה לרטיבויות בנכס ומיקומם ו / או באמצעות מצלמה טרמית (בתיאום מראש של הלקוח עם החברה).

הבדיקה כוללת חוות דעת הנדסית והמלצות כיצד לטפל בבעיה או מפנה לבדיקה נוספת ע"י מומחה בתחום איתור הנזילות עפ"י הממצאים.

מקרים נפוצים ודוגמאות

צפו בסרטון המסביר מהי בדיקת רטיבות בחברת הדס ביקורת מבנים:

רטיבות בדירה עקב מי הגשמים החודרים דרך מעטפת הבית החיצונית, דליפות מצנרת מים אשר מותקנת בדירתנו או בדירתו של השכן, מים כלואים תחת מרצפות הדירה אשר מחפשים מקום מוצא, היעדר ניקוז תקין, מעבר מים "מחדרים רטובים" לחלקי הבית השונים, איטום תרמי של המעטפת אשר בוצע בצורה לא תקינה ומקצועית הגורם להתעבות (היווצרות עובש וטיפות מים במקומות קרים).

כל אלה ועוד סיבות רבות אחרות הם הגורמים להופעת רטיבות בדירה.

רטיבות בבית אשר לא מטופלת בזמן ולא על ידי בעל מקצוע יכולה לגרור אחריה הוצאות רבות בשל הנזקים להם גרמה.

עלויות בשל נזקי רטיבות העלולות לתפוח עוד יותר כשבוחרים בעל מקצוע שאינו מומחה בתחום. פיתוח התחום הטכנולוגי מאפשר היום לכל אחד לרכוש מצלמה תרמית ולהתיימר להיות בודק.

אך מלבצע כמה תמונות על ידי מצלמה תרמית ועד למתן יעוץ מקצועי וניתוח נכון של הממצאים אשר זוהו במצלמה קיים מרחק עצום.

למידע נוסף בקרו בעמוד איתור נזילות

רטיבות בבית גורמת לנזקים בחומרי הבניה (בלאי מואץ) כגון:

סדקים, כתמי הרטיבות בבית, עובש, קילופים של צבע, קורוזיה באלמנטים מתכתיים, נזקים לריהוט ולציוד כתוצאה מרטיבות ממושכת, נזק בריאותי ועוד רבים אחרים.

לעיתים ניתן להימנע מרוב הנזקים ואף לצמצם עלויות בגין התיקונים, הזמנת בדיקת רטיבות אשר בה המומחה יזהה את מקור הרטיבות בדירה יאפשר טיפול נקודתי, מהיר ומדויק וכן גם יאפשר מזעור הנזק.

כאשר דוחים את בדיקת רטיבות ומנסים לטפל בבעיה בדרכים עקיפות, נזקי הרטיבות בבית יכולים להתפשט ועלויות הטיפול בהם תופחות יחד איתם.

יתרונות

חברת הדס ביקורת מבנים מציע ללקוחותיה בדיקת רטיבות על ידי מומחים אשר יזהו את מקור הרטיבות בבית באופן נקודתי ללא צורך בהרס הסביבה של הבית (כגון שליפת אריחים ושבירת קירות ומרצפות).

בדיקת רטיבות מתבצעת תוך שימוש במצלמה תרמית אשר עוזרת לניתוח מעמיק של בעיית הרטיבות.

ask

האם ניתן לבדוק שפיכה חופשית של גג רעפים באמצעות צינור מים? הקבלן טוען שלא ניתן לבדוק, שפיכת מים גרמה לרטיבות בתוך בתי התריס. האם ניתן או לא ניתן לבדוק תקינות הגגות באמצעות צינור מים...? אכן ניתן לבדוק התקנת רעפים ע"י צינור מים.
השכרתי דירה לא מזמן , קצת לפני סיום החוזה התגלו סימני רטיבות על הקירות הצמודים לאחד האמבטיה. עם בדיקות ע"י שמאי התגלה שהרטיבות נבע מכך שהאמבטיה יצאה ממקומה (נפתח פתח מצד הקיר) ומים זרמו דרך פרצה זו אל קירות הבית. האם אני בתור משכיר את הדירה ולא בעל הדירה חייב בתיקון / תשלום עבור הנזק ? באחריות שוכר הדירה לבצע תיקונים בגין כל בלאי סביר שיגרם בשימוש בדירה ולהשיבה למשכיר במצבה עם תחילת השכירות.
על המשכיר חלה חובה לבצע כל תיקון בדירה שאינו בלאי סביר.
בברכה עו"ד אילנית טפלר.
בביתי (בית פרטי)בן ה 12 שנים נוצרה בעיה של רטיבות בתקרה בנוסף בקיר בחיצוני בסמוך לרטיבות יש חריץ קטן שמקרין רטיבות . מעל התקרה יש מרפסת לא מקורה וחדר מקלחת. יועצי איטום שהגיעו כל אחד בדרכו נתן המלצה שונה (אף אחד לא התייחס לחדר האמבטיה) איטום מעל הריצוף,פירוק ריצוף וכו'.אני די מרגיש שההצעות על בסיס "ננסה ונראה" האם יש דרך להגדיר בודאות את מקור הבעיה ולטפל בה? בנוגע לשאלתך - בד"כ בדיקות של איתור מקור של רטיבות מתבססות על ניסיון של הבודק המסתייע במיכשור מתאים על מנת לאתר רטיבות.

באפשרותך להתנות עם הבודק בכתב לפני תחילת עבודתו שבאם ההמלצות שיתן לך לא ימצאו נכונות, לאחר שתפעל על פיהם, והבעיה לא תפתר אזי כספך יושב.
ובאם יסכים לכך אזי תזמין אותו לבדוק.
שלום רב! יש לי שאלה בנוגע לרטיבות בדירה: בדירה שאני גרה בה התחיל להתפתח רטיבות ופטרת על הקירות (נקודות שחורות שכאשר מעבירים עליהן אצבע או סמרטוט הן מיד נמחקות אבל הקיר עצמו נשאר בגוון אפרפר). הדירה היא קומה 2, בדקתי אצל שכנים למעלה וגם שכנים למטה ואין להם את הבעיה הזו, כלומר אצל חלקם יש בעיה מאוד נקודתית של רטיבות אבל אצלי זה ממש על כל הקירות לאורכם ולרוחבם. השאלה היא מה ניתן לעשות? בנוסף, אני מייבשת כביסה על מתקן בתוך הדירה, וכמעט אף פעם החלונות אינם פתוחים (אנחנו גרים בירושלים ונורא קר) האם זה יכול ליצור את הבעיה או רק לדרום לה להחמיר?? אשמח מאוד לתשובתכם!! בעייתך הינה עקב הצטברות לחות יתר בביתך והבדלי הטמפרטורה בין הפנים של הבית לחוץ של הבית,
כאשר חם בתוך הבית וקר בחוץ יש הזעה של הקירות הגורמים לפטרת (הכתמים השחורים) וכן גם עקב חוסר אוורור של הדירה, כמו שציינת הינך מייבשת כביסה בביתך.
על מנת להפסיק את התופעה קודם כל צריך לאוורר את הבית.
ובכדי למנוע מהבדלי הטמפרטורה את צריכה לצפות את קירות החוץ של הבית בטיח תרמי אשר ישמור על טמפרטורת הקירות.
כמו כן אפשר לצפות את הקירות בתוך הבית בקירות גבס, ליצור שכבה תרמית פנימית.
אבל בכל מקרה צריך לאורר את הבית מדי פעם.
קנינו דו משפחתי מקבלן האדמה שפוזרה בגינה נוגעת בטיח החיצוני מבלי שיש שם איטום נוסף אמרו לי שיש סכנה שההשקייה של הגינה תחדור דרך סדקים בטיח והרטיבות תעלה בקירות הפנימיים של הבית ואז זה יהיה סיפור... האם אפשר לחייב את הקבלן לחפור באדמה ששם ולהוסיף איטום נוסף מעל הטיח בקיר החיצוני? במידה ולא יעשה זאת, האם האחריות לרטיבות כזו לכשתעלה היא רק לשנה הראשונה או 7 שנים? אחריות על חדירת רטיבות בגג, רטיבות בקירות ו- רטיבות במקלט היא
3 שנות בדק + 3 שנות אחריות סה"כ 6 שנים - מכוח חוק הגנת הדייר.

ניתן לדרוש פיצוי כספי מכוח חוק התיישנות עד 7 שנים.

על כל מקרה, הקבלן מחוייב לבצע איטום על פי כללי מקצוע ותקינה בנושא האיטום, אשר מחייבת אותו לבצע איטום אשר חודר לקרקע.
זאת על מנת למנוע את התופעה של הופעת רטיבות ממי גשמים הנספגים בקרקע או ממי השקייה ומועברים אל הקירות.
לפני 7 חודשים קניתי בית חדש מקבלן. עברתי להתוגרר בבית לפני חודשיים וחצי. בגשמים האחרונים הייתה חדירת מים כנראה מהמרפסות הפתוחות בחוץ המים חילחלו לקירות בסלון ובמטבח, כמו כן המים הגיעו לתיקרה במרתף. בחוזה רשום שאני קונה את הדירה כמו שהיא as is. למעט פגמים נסתרים. כשקניתי את הבית עדיין לא ירד גשם. מה עלי לעשות? קודם כל מזל טוב לרגל הכנסך לבית החדש בנוגע לשאלתך...
באם הבית הינו חדש קיימת אחריות של הקבלן מבחינת חוק המכר
לליקויי רטיבות של 3 שנים, גם מבחינת תקנות תכנון והבניה והתקנים הישראליים אסור שתהיה חדירת רטיבות לתוך הדירה, בכל מקרה אנחנו ממליצים לך לדבר עם עו"ד שעובד בשיתוף פעולה איתנו בנוגע לחוזה עו"ד דני גור - טל. 04-8699389.
הנני מתעניין ברכישת דירה יד שנייה, הבניין נבנה על ידי חברת פלסים. מעטפתו החיצונית של הבניין (בן עשר שנים לערך) מלאה בסדקים בצורה של נימי דם מפותלים בחלק מהסדקים רואים גם את צורת הלבנים. המוכר כמובן טוען שאין בעייות רטיבות. האם סדקים כאלה בהכרח מעידים על בעיית אטימות של המעטפת או צבע חיצוני לא מתאיםלא איכותי? משאלתך מובן שחיפוי המעטפת החיצונית הינו טיח והסדקים הינם בצורת קורי עכביש.
סיבות נפוצות להופעת סדקים אלו הינם בד"כ חוסר איזון במרכיבי התערובת, חוסר באשפרה ו/או יישום לא נכון.
כתוצאה מכך בהחלט יתכן התנתקויות של הטיח מהקיר וכשל באיטום בעתיד.
באם הצבע נושר מהקיר הרי זה סותר את הנדרש בת"י 1922 חלק 1 הדורש שהצבע יתאים לדרישות התפקוד בהתאם לתנאי הסביבה.
כמובן שנדרש לראות את הליקוי בפועל ולאבחן את הבעיה בצורה מדוייקת.
מחסני נמצא בקומת מרתף ,בית חדש ,במהלך הקיץ ועכשיו שוב ,ריח רטיבות ,נוצרים עובשים ופטריות על כל מוצרי העץ,בד ונייר ,ארון המחסן (מעץ) התעוות ,הקבלן טוען שאינו חייב לתת איוורור למחסן ,ואם רוצים שנפעיל קבוע את מפוחי שחרור העשן מקומת המחסנים-האם יש תקנה מחייבת בנושא? בהתאם לתקנות התכנון והבניה יש צורך בפתח איוורור של 10% משטח הרצפה או 0.3 מ"ר לפי הגדול מביניהם.
קנינו דירה חדשה בקומה 8 מקבלן. הבניין נבנה בשיטה הרגילה קיר בלוקים מחופה באבני שייש בעובי 3 ס"מ עם מרווחים של 1 ס"מ בינהן ולא בנייה מתועשת. בימים גשומים מופיעים כתמי רטיבות בחלק התחתון של הקיר המערבי בחיבור עם הרצפה. הקבלן טיפל בבעיה ע"י איטום חיצוני של המרווחים בין אבני החיפוי והתזה של חומר סיליקוני על כל הקיר המערבי. הטיפול לא עזר והרטיבות חזרה בדיוק באותו מקום. מה יכולה להיות הבעיה? ככול הנראה מתיאורך שיש כשל באיטום המעטפת החיצונית של הבניין לכן אתה רואה את הרטיבות בנקודת חיבור רצפה וקיר, הקבלן ייב לבצע טיפול נקודתי בבעיה ולא טיפול גורף לכל הקיר מכיוון שהרטיבות תמשיך לחזור כל חורף, זאת בהתאם לת"י ובניגוד לתקנות התכנון והבניה סעיף 5.32.
אני משכירה בית. היה פיצוץ בצינור וחדרו מים מתחת לריצוף ולפרקט שלא יתייבשו חדשים רבים עד שהבאנו מייבשים. הדיירים טוענים שמצב הבית שערורייתי, שהם חולים ממנו ומאיימים בתביעה. כרגע הם מעוניינים לצאת מהבית בגלל מצבו. לדעתי מצב הבית לאחר הייבוש בסדר. אני רוצה לדעת אם כדאי לעשות בדיקה ולקבל חוות דעת שיהיה רלוונטי וקביל בבית משפט במידה והדיירים ירצו לתבוע אותי בעתיד. (לא ברור אם הם בכלל יאפשרו לבצע בדיקה כזו). בכדאי לדעת האם המצע מתחת לרצפה עדין רטוב עליך לפנות למעבדה מוסמכתכדוגמת מכון התקנים או סיסטם ולבקש מהם לבצע בדיקות רטיבות לתכולת המצע(חול) באם התוצאות יראו שיש יותר מ-6% רטיבות אז זה בניגוד לת"י ואכן יכול לפגוע באורח החיים של דייריך.
בנוסף בכדאי לכסות על עצמך מומלץ לבצע בדיקה ע"י מהנדס בניין למצב הנזקים שנגרמו לנכס לאחר ההצפה ובמידה ותיקנת כבר את הנזקים אז שמהנדס יתעד את מצב הנכס ויראה באם הוא ראוי למגורים.
יש לי רטיבות כתוצאה מחדירת מי גשמים. בעת שיורדים גשמים מרובים,מתחילות טיפות לנזול מן התקרה. מעלינו יש מרפסת פתוחה. חשבנו בתחילה שהמקור הוא במרפסת שמעלינו אך אנשי מקצוע שהוזמנו לא סברו כך. היום לאחר 3 שנים אנו אובדי עצות ולא יודעים כיצד לפתור את הבעיה. לצורך בחינה מדוייקת לסיבת הרטיבות יש להזמין מומחה לאיתור רטיבות עם מכשור מתאים, ויכול להיות שיהיה צורך גם בהצפת במרפסת של הדירה מעליכם כולל הצפת המרזבים, בכל מקרה עפ"י מהממצאים הראשונים המומחה יגיד לכם מה נדרש לעשות.
קניתי דו משפחתי ולפני כשנה נכנסו לבית (בקיץ )עם הופעת החורף הראשון התחילו להופיע לי הזעות במרבית החלונות ורטיבות סביבם הגיע הקבלן והאיש האלומיניום וביצעו כל מיני נסיונות לתיקון התופעה אך במהלך החורף החלונות מזיעים בצורה מאוד חריפה תוכ כדי שהמים נוזלים ומטפטפים לכל מי שפניתי מתקשה להצביע על הבעיה חלקם אומרים שזה באלומיניום וחלקם טוענים שזה מים כלואים ויש עיבוי בחלונות בצורה גדולה בבית אשמח לשלוח לך תמונות במייל תודה ואשמח להכוונה . בעיות עיבוי נובעות בדר"כ מהבדלי טמפרטורה בין פנים הבית למצב מזג האוויר לכן נוצרות לך "הזעות" מים על החלונות.
לצורך בחינת הנושא אני ממליץ לך להזמין מומחה אלומיניום שקודם כל יגיע ויבדוק את כל האיטומים סביב החלונות ובכלל בתוך ארזגי תריסיי הגלילה.
במידה והכל ימצא תקין מומלץ להחליף את הזכוכית לזכוכית בידודית (זכוכית כפולה).
אני גר בקומה 3 מתוך 4. לשכו שמעלי יש מרפסת מעל לתקרת הסלון שלי. כל חורף נוצרת רטיבות. רק בחורף כאשר יורדים גשמים. הוא טוען שהמרזב לא סתום. ממה זה עוד יכול לנבוע? מה עלות בדיקה? כבר פניתי אליו מספר פעמים , מה עוד אני יכול לעשות במסגרת החוק. אנחנו לא מנויים בתרבות הדיור. לצורך בחינה מדוייקת לסיבת הרטיבות יש להזמין מומחה לאיתור רטיבות עם מכשור מתאים, ויכול להיות שיהיה צורך גם בהצפת במרפסת של הדירה מעליכם כולל הצפת המרזבים, בכל מקרה עפ"י מהממצאים הראשונים המומחה יגיד לכם מה נדרש לעשות.

מאמרים בתחום בדיקת רטיבות

רטיבות בקירות

בעיית רטיבות ועובש

היכן נזהה רטיבות ועובש שנוצרו כתוצאה מעיבוי? נפוץ לזהות תהליך של עיבוי בחדרים "רטובים" כגון אמבטיה ומטבחים כאשר אדי המים...

שיפועים לא נכונים ברצפת חניה

המדריך לטיפול בנזילות

מספר מילים על נזילות מים נזילות מים מהווה את אחת מבעיות התשתית החמורות והמורכות ביותר המופיעות במסגרת איתור ליקוי בנייה....

התקרה נוזלת? למי באים בטענות?

ווידאתם כי מקור הרטיבות אינו צנרת הדירה? כנראה שמדובר באחד משני המקורות הבאים-רטיבות בדירתו של השכן או לחילופין, רטיבות אשר...

כך תאתרו בזמן נזילה בצנרת

הסיבות העיקריות לנזילה הנזילה בצנרת נגרמת מתוך חריצים, סדקים ואף חורים בגוף הצנרת. אלו נגרמים ממספר סיבות, כולן נוגעות לסביבת...

מצלמה טרמית לאיתור רטיבות

באמצעות המצלמה הטרמית מבוצעת סריקה תרמית של המבנה. המצלמה מסייעת לאתר באופן מיידי ומדויק רטיבות חודרת או התחלה של רטיבות...

תקלות בצנרת - עשה זאת בעצמך

נזילה מהברז צנרת הברז מורכבת ממספר חלקים הנמצאים מעל הכיור, מספר חלקים הנמצאים מתחתיו וחלקים נוספים אליהם אין לנו גישה....

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות