fbpx

נגישות

i 072-3385493

חוות דעת הנדסית

חוות דעת הנדסית רק לאחר קבלה של חוות דעת הנדסית לגבי נכס מסוים ניתן לאמוד את ערכו האמיתי.
ישנם מבנים שנראים יציבים, מתוחזקים היטב ואטרקטיביים עד מאוד שרק באמצעות בדיקה הנדסית ניתן לגלות את הפגמים השונים שכביכול ניסו להסתיר ולטייח מעינינו.
אפילו בעת רכישת דירה לצורכי מגורים, כשאנחנו יודעים מראש שאנו עומדים לערוך בה שיפוצים נרחבים, גם אז אין לסגור עסקה ללא קבלת חוות דעת.
הרעיון שמאחורי חוות דעת הנדסית הינו למפות את ערכו האמיתי של הנכס מבחינת בטיחות ופגמים ברמת השלד.
במילים פשוטות משולה החוות דעת לעריכת בדיקה לפני קניה עבור רכב.
כשם שלא נרכוש רכב לפני שנעביר אותו בדיקה במכון לבדיקת רכבים, כך לא נרכוש דירה או כל נכס אחר ללא קבלת חוות דעת.
מי שמחליט למרות הכל לקנות נכס ללא קבלה של חוות דעת למעשה קונה חתול בשק, אלא שמחירו של החתול עלול להיות גבוה מאוד.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

חשוב לוודא כי משבודק את הנכס עבורנו ומכין את אותה חוות דעת הינו גורם מוסמך ואמין.

ברוב המקרים חוות דעת ניתנת על ידי מהנדס בניין שמתמחה בתחום. כמו כן ישנם משרדי שמאים שמתמחים בעריכת בדיקות נאותות ומתן חוות דעת הנדסית.

חשיבותה של חוות הדעת הינה גורלית ומכרעת בכל הקשור להחלטה האם לרכוש או לא לרכוש את הנכס שעל הפרק.

בניגוד לעבר, שבו חוות דעת הנדסית הייתה ניתנת רק במקרים של רכישת נכסים מסחריים, הרי שכיום בכל רכישה של נכס פרטי, כולל דירה בבית משותף, נהוג לערוך ולקבל חוות דעת.

מדוע חשוב לבצע?

מי שלא מקבל חוות דעת הנדסית על הנכס שבו הוא מתעניין למעשה מייצר לעצמו את עוגמת הנפש שתיווצר לו ברגע שיתחילו לצוץ ליקויים ופגמים במבנה.

הרי הבניה בארץ מתאפיינת באיכות פיקוח ירודה שבתורה מביאה לפגמים קריטיים במבנה.

רק בעזרתה ניתן להבטיח כי נקבל תמונה מלאה ומקיפה לגבי הנכס, מלפני ומלפנים.

לכן בין אם הנכס שאתם רוכשים הוא עבורכם או עבור העסק, בין אם המימון הוא שלכם או של גורם שלישי, אין לבצע את העסקה ללא קבלת חוות דעת הנדסית.

יתרונות

  • חוות דעת הנדסית המונפקת ללקוח הינה חוות דעת מסודרת הערוכה לפי מרכיבי הנכס
  • פירוט הליקויים הינו נקודתי, כלומר היכן בדיוק נמצא כל ליקויי וליקוי בנכס, כולל צילום של הליקוי
  • מתחת ללקוי מצוטט תקן ישראלי, כללי מקצוע הנוגעים לליקוי
  • היתרון בחוות הדעת של חברת הדס ביקורת מבנים הוא כאשר הקבלן מקבל לידיו את חוות הדעת ומגיע לדירה קל לו יותר למצוא את הליקויים ולתקנם במהרה, ובנוסף הוא איננו יכול לטעון שהוא לא מוצא את הליקוי.
ask

מה כוללת חוות הדעת? והאם היא קבילה בבית המשפט? חוות הדעת כוללת פירוט מלא של כל הליקויים בנכס הנבדק כולל מיקומים מדויקים של כל הליקויים על מנת שהקבלן יתקן את כל הליקויים.
חוות הדעת הינה חוות דעת הנדסית הקבילה לבית המשפט ומתבססת על תקנים, תקנות כללי מקצוע וחוק המכר.....
הגשמנו חלום ישן וקנינו דירה חדשה מקבלן. אנו עומדים להיכנס לדירה בעוד כחודשיים, אך יש בעיה שמדירה שינה מעינינו. כשהגענו לפני חודש לראות את הריצוף, התברר שהדביקו את המרצפות לא לפי הסימון מאחור(חץ). התוצאה היא ריצפה מקושקשת שנראית בטעם רע ופגום. אז כך, באפשרותכם שתי אפשרויות,
האחת, היא באמת לנסות לתבוע וזאת כפי שכבר שמעתם מפיו של עורך דינכם.
השניה, היא לנסות להוציא לקבלן מכתב רשום, במידה ולא יענה לדרישתכם, להנפיק לו חוות דעת מקצועית ע"י מהנדס בודק מאחת החברות בשוק (בכל מקרה את חוות הדעת תצטרכו לבצע אם תרצו לפנות לערכאות משפטיות).
בדרך כלל ברגע שמונפקת חוות דעת ע"י חברה שעוסקת בביצוע בדק בית הקבלנים מתייחסים אליה ברצינות יותר מאשר לפניתו של דייר כזה או אחר.
את יכולה לצפות בתהליך שאני מציע בקישור הבא - שלבי בדיקת ליקויי בניה.

בסופו של התהליך הקבלן יתפשר או לכל הפחות תצטרכו לגשת לבית משפט. קבלן מנוסים ויודעים שדיירים נוטים לוותר, אנחנו יודעים שהתהליך הוא ארוך ואנחנו מנסים לעשותו פשוט יותר עבורכם.
לפני כשנה בנינו בית והחלטנו להשקיע את מיטב כספנו בחברת חלונות . החלק העליון של החלון (מתחת לארגז התריס) נשאר פתוח כלפי מעלה ולא אטום. החבר'ה המתקינה טוענת כי מי שייצר את הכיסוי לארג התריס היה צריך לאטום זאת. מצורפת תמונה. כמו כן חלק מהחלונות הפסיקו לעלות ותקועים במצב סגור. יצרתי קשר עם החברה וכל פעם נאמר לי כי יגיעו שבוע הבא עד שלבסוף אמרו כי אין בכוונתם להגיע כלל. איך עלי לפעול ? ישנה אחריות על החלונות וגם אם לא תפקידם לאטום את החלון אני מעוניין בתיקון החלונות התקועים, אך החברה אינה מוכנה אפילו להגיע ולראות מה הבעיה. הסר דאגה מליבך,
החברה מחוייבת לבצע את התיקון לחלונות כך שיפעלו.

עליך ליצור קשר מתועד עם החברה ולבקש מהם לסדר את התקלה במידי, אם היענותם תהיה שלילית אני ממליץ לך להזמין חברה העוסקת בביקורת מבנים וליקויי בניה על מנת להפיק לך חוות דעת קבילה לבתי המשפט.

את אותה חוות הדעת תציג לחברה ואם עדיין לא יתקנו תוכל להגיש נגדם תביעה.
את המכתב הראשוני בדרך כלל החברה לוקחת על עצמה (את עלויות המכתב) ומפנה לעורכי דין.

ישנם מספר רב של חברות, ובינהם החברה שלנו.
נשמח לעזור לך.
לאחרונה רכשנו דירה ובעת העברת הרהיטים הבחנו שקיימים שיירי צבע וחומרי בנין על פרופילי החלון וכן גם על התריסים במקומות שונים בדירה. אני לתומי חשבתי שבסקוטש, מים וסבון ניתן יהא להוריד זאת, אולם כאשר ניסיתי להוריד נתקלתי בקושי, ובעת מאמצי להסיר את כתמי הצבע גרמתי לכך שנותרו שריטות על פרופיל החלון וזאת הסיבה שהפסקתי ולא המשכתי. רציתי לשאול מה עלי לעשות ? האם אני יכולה לחייב את הקבלן לתקן זאת? אכן כן, הקבלן בעת מסירת הדירה לרוכש נדרש להעביר את הנכס בצורה נקייה ואסטתית- קבלן מקצועי דואג שהעבודה תהיה בגימור מדוייק ובאיכות גבוהה ואינו מותיר שיירי צבע ו/או לכלוך בדירה הן על פרופילי האלומיניום והן על התריסים כפי שמדובר במקרה שלך.
נושא זה אף מעוגן בתקן הישראלי ת"י 4068 חלק 1 – תקן זה מדבר על התקנת חלונות ותריסים מאלומיניום – ושם נדרש שכל המוצרים המותקנים יהיו שלמים ונקיים.

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות