fbpx

נגישות

i 072-3385493

ליווי משפטי

ליווי משפטי שירותי חברת הדס ביקורת מבנים כוללים ייעוץ וליווי משפטי ללקוח, הניתנים על ידי משרדי עורכי דין המתמחים בתחום.
הליווי המשפטי הניתן במסגרת שירותי החברה כולל:
• ייעוץ ראשוני לדייר לאחר קבלת חוות הדעת ההנדסית.
• משלוח מכתבי התראה לקבלן.
• בחינת זכויות הדייר על פי הסכם המכר ועל פי הדין.
• ליווי משפטי ראשוני זה ניתן חינם.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מקרים נפוצים ודוגמאות

במידת הצורך ובמקרים בהם הקבלן אינו נענה לפניות, מוגשת באמצעות משרד עורכי הדין תביעה לבית המשפט.
הגשת התביעה וניהולה מול הקבלן כרוכות בתשלום נפרד למשרד עורכי הדין ובדרך כלל יהווה אחוז מהפיצוי אותו יקבל מן הקבלן ויגבה בתום ההליכים. משרדי עו"ד עליהם ממליצה חברת הדס הינם ותיקים ובעלי ניסיון רב בתחומי הנזיקין ובפרט בתחום ליקויי בנייה.
משרדי עו"ד מספקים ללקוחות ליווי משפטי רחב היקף, המתייחס למכלול הבעיות המתעוררות בעת רכישת דירה חדשה מקבלן החל מהתקופה טרם קבלת הדירה ועד לפתרון המחלוקת מול הקבלן, כולל פניה לערכאות.

 • ליקויים הנדסיים הניתנים לתיקון (החלפת משטחי ריצוף, תיקוני נזילות, רטיבויות, דלתות משקופים וכדומה)
 • ליקויים שמאיים אשר אינם ניתנים לתיקון אך גורמים לירידת ערך הנכס (שטח חדרים, רוחב חניות וכדומה)
 • טיפול בליקויים ברכוש המשותף וכן ליווי ועדי בתים  (חיפוי חיצוני של הבניין, ליקויי מערכות הבניין, פיתוח סביבתי, ואיכות הסביבה) הבניין, ליקויי מערכות הבניין, פיתוח סביבתי, ואיכות הסביבה).
 • פיצוי בגין איחור במסירת הדירה
 • עוגמת נפש
 • הפסד ימי עבודה
 • דיור חלופי בתקופת התיקונים
 • נזקים נוספים
 • ליקויים ברכוש הציבורי – לווי ועדי בתים
 • סירוב הקבלן למסור את החזקה בדירה לדייר
 • ליווי דיירים הרוכשים דירה יד שנייה לרבות ליקויים וחריגות בניה
 • ביצוע תיקונים בדירה
 • ליקויים אקוסטיים (רעשים ממעליות, חדרי מכונות, צנרת וכד')
 • ליקויים שמאיים של ירידות ערך
 • מחלוקות כספיות בנושא התשלומים בגין הרכישה
 • בעיות הקשורות לאי רישום זכויות הדירה בטאבו

יתרונות

 • חברת הדס ביקורת מבנים עובדת בשיתוף שנים רבות עם משרדי עורכי דין הותיקים בתחום ליקויי הבנייה
 • לקוחות החברה נהנים ממכתבים ליזם ללא עלות כספית שישלחו מעורכי הדין
 • לקוחות החברה נהנים מייעוץ ללא עלות כספית אצל עורכי הדין
 • עורכי הדין כמובן בהסכם עם הדס ביקורת מבנים עובדים עפ"י אחוזים לסכום הפיצוי שיקבע בבית במשפט.
ask

ביני לבין השכן (בית פרטי) ישנה חומה שהשכן בנה בזמנו (לפני למעלה מ-10 שנים), הגדר נוטה לכיוונו במספר מעלות וכנראה בשלב כל שהוא תיפול. החצר שלי גבוהה משלו בכמטר, לטענתו של השכן כאשר בנה את הבית ביתי עדיין לא היה קיים ולכן, עלויות הבניה של גדר חדשה הם עליי בלבד. אני טוען שהוא לא בנה את הגדר כראוי על פי חוקי בניה שאם היה בונה לפי התקן הגדר לא הייתה נוטה ליפול. שאלתי, מה החוק אומר בעניין ועל מוטלת הקמת גדר חדשה?? בשאלתך חסרים מספר נתונים למשל היכן ממוקמת הגדר,
אם היא הוקמה ע"י השכן ונמצאת בשטח שלו - חובת התחזוקה היא שלו אם השכן בנה את הגדר וקבע את המפרט שלה - גם מסיבה זו הוא אמור לשאת בתשלום ככלל הנוהג הוא שגדר הגובלת בין שכנים ואשר נמצאת חציה אצל השכן.
וחצייה בשטח שלך - התחזוקה השוטפת מתחלקת שווה בשווה.
לאחרונה רכשנו, אני ובעלי, דירה מקבלן. לקראת קבלת הדירה זימן אותי הקבלן לביצוע פרוטוקול מיסירת הדירה. הקבלן מבקש מאיתנו לחתום שאין לנו טענות כנגדו או תביעות כנגד החברה וזאת כתנאי לקבלת מפתח. האם עלינו לחתום על מסמך שכזה? איך עלינו לפעול? כעיקרון קבלן אינו יכול להתנות מסירת הדירה בחתימה של הדיירים על מסמך העדר תביעות חוק המכר (דירות) קובע את אחריותו של הקבלן לליקויים בדירה ועפ"י הוראות החוק עצמו אין אפשרות להתנות על הוראות החוק אלא לטובת הדייר.
ולכן כל חתימה על העדר תביעות בזמן מסירת הדירה - כתנאי לקבלת החזקה בדירה, בטלה קיימים מספר פסקי דין בעיניין זה.

ולכן גם דייר באשר חתם על טופס שכזה, לקבלן, ראשי לתבוע את הקבלן בגין ליקויים בדירתו.

ביתר פירוט ניתן ליצור עמי קשר
בטלפון 04-8699389

בברכה,
עו"ד דני גור.
אני רכשתי בית צמוד קרקע מהקבלן. בית הוא דו-קומתי עם גג שטוח וללא מרפסות. אין גם עלית גג פנימית מקומה שניה. כתוצאה מכך הדרך היחידה להגיע לגג היא עם סולם חיצוני באורך של כ 8 מטר (גובה מעקה הגג מקרקע) האם יש תקן שמחייב דרך לעלות לגג בצורה בטיחותית (עלית מבפנים, מדרגות מאובטחות מבחוץ בכוי)? הרי לדייר לא מנוסה זה מסוכן לעלות על סולם של 8 מטר. אין פסק דין מפורש או תו תקן אשר מחייב גישה לגג בית פרטי (גג שטוח)
אך קיימים הבאים:

פסק דין בניין המחייב גישה לגג: תיק אזרחי 1860/85, מחייב גישה ע"י סולם לגג הבניין.
לגבי גג רעפים, לא היתה פסיקה מפורשת המחייבת גישה לגג אך קיים תו תקן 1556 המחייב פתח לגג רעפים.

בברכה אנדרי,
הדס ביקורת מבנים.
רכשתי דירה חדשה מקבלן ויש לי מספר שאלות לגבי גודלי החניות והמחסן. לגבי המחסן, רכשתי מחסן שגודלו 280X150. בפועל אורך המחסן הוא 270 ורוחבו 150 אך במקום מסויים (אחרי הדלת) ישנו עמוד שלא היה בתכנון שמקטין את רוחבו של המחסן באותו איזור ל130. (אורך העמוד הוא כ- 60 ס"מ) כאשר פניתי לקבלן הוא טוען שהיות והעמוד נמצא מאחורי הדלת, הוא נמצא באיזור שלא יכולתי להשתמש בו ולכן הוא לא חייב לפצות אותי. לגבי החניות, רכשתי 2 חניות, אחת עלית לא מקורה והשניה תת קרקעית. החניה התת קרקעית צמודה לקיר כאשר בחלקו נמצא עמוד בולט וכן צנרת ביוב של הבניין. בחוזה צויין שרוחב החניה 285. בפועל רוחב החניה מהקיר הוא 285 אך מהעמוד ומצינורות הביוב הוא 270. הקבלן טוען שהתקן מחייב למינימום של 270 ולכן החניה תקנית. בנוסף, מעל החניה עובר צינור ביוב ראשי שיוצר גובה חניה של 205 ס"מ. החניה השניה הינה חניה עלית, אשר מצד אחד שלה ישנה חניה נוספת ומצידה השני גינה. הגינה מקבילה לחניה כאשר בהמשך (90 ס"מ בהמשך) קיים קיר וכן מאחורי החניה (מרחק של 610) קיים קיר נוסף. רוחב החניה הוא 240. נוצר מצב שהחניה לא צמודה לקיר אך המשכה הוא קיר ולכן ממש קשה לתמרן לחניה שכן הקיר ממש מפריע. במידה וחונה רכב בחניה שליד, החניה קשה עד לא אפשרית. הקבלן מצידו אומר שהקיר לא נכנס לחניה לכן החניה היא לא צמודת קיר ולכן היא צריכה להיות לפי התקן 240. * בחוזה רשום שמותרת סטיה של 2% לגבי התריסים, כל התריסים בדירה הם חשמלים אך הם ללא אפשרות להפעיל את התריס בשעת הפסקת חשמל (באמצעות מנגנון של מנועלה מכנית) שאלתי היא, האם יש לכך תקן? שאלתי את הקבלן מה קורא בזמן חרום, שאין חשמל וצריך פינוי אז הוא אמר שהיות ורחבות הכיבוי נמצאות בצד השני החילוץ יהיה מהדירות השכנות (בדירות אלו הותקנו מנגנונים מכנים) אשמח לדעת האם הקבלן צודק בתשובותיו. לגבי שאלותיך להלן תשובתנו:

בנוגע למחסן - הקבלן נדרש לספק מחסן במידות לפי התוכנית כאשר מותרת לו סטיה של 2%, יש לבדוק בחוזה או במפרט שאין היתר לבליטות.
בנוגע לסיכוייך בזכיה באם תגיש תביעה משפטית יש להתייעץ עם עו"ד
ישנם שופטים אשר נותנים פיצוי וישנם שלא.

לגבי החניות- אין לזה תקן אלא "הנחיות לתכנון חניונים" ואכן לגבי תא יחיד ליד עמוד או קיר (בחניה התת קרקעית) הרוחב המקסימלי המותר הוא 2.70 מ', אולם אם בחוזה הובטח לך 2.85 מ' יש להתייעץ עם עו"ד מה גובר על מה.
לגבי הגובה - זה יכול להיות 2.05 מ' או 2.40 מ' - זה תלוי איך הוגדר החניון ברשות המקומית וכן יש לבדוק בחוזה או במפרט שלא הותרו בליטות או מעברי צנרת אשר מפחיתים את הגובה הנדרש.
לגבי החניה השניה (העליונה)- לא כל כך מובן, מיעצים לך לבדוק בעיריה שאין בעיה.

טל. להתיעצות עם עו"ד - עו"ד דני גור 04-8699389

בנוגע לתריסים - תריסי גלילה - יש להרכיב בפתח מילוט למקרה של הפסקת חשמל ו/או תקלות במערכת החשמל.
בניגוד לת"י 1509 חלק 2 (1997) פרק ג' סעיף 3.1.3 האומר - מנגנון הגלילה יהיה ידני או חשמלי או משולב לפי המוסכם בין המזמין לספק אולם אם מנגנון של התריס מותקן בפתח מילוט נדרש שיהיה מנגנון ידני או מנגנון משולב, המאפשר גם פתיחה ידנית של התריס.
רכשתי דירה ובחוזה נכתב כי הקבלן יכול לאחר במסירה עד 90 יום. בפועל איחר הקבלן בחצי שנה. ידוע לי כי קיים פס"ד כי במידה והאיחור חרג מתקופת האיחור המצויינת בהסכם על הקבלן לשלם על האיחור מהיום הראשון. האם אני טועה? אם קיים פס"ד שכזה אשמח לקישור. תודה אם בחוזה, כתוב במפורש שהקבלן ראשי לאחר 90 יום ומאחר חצי שנה, אזי באמת ניתן לתבוע מהיום הראשון אבל זאת בתנאי שלא כתוב בחוזה במפורשות "שהתביעה על האיחור במסירה לא תחול על ה90 יום"

פסקי דין

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות