fbpx

נגישות

i 072-3385493

מהנדס בניין

מהנדס בניין מהנדס בניין הוא האדם אשר אחראי על תחום ליקויי הבנייה ועל ביצוע בדק בית.
עליו לוודא כי הנכס אשר אליו אנו אמורים להיכנס ואותו אנו עומדים לרכוש אכן נמצא באותו מצב כפי שמצהירים המוכרים.
כמו כן המהנדס מסייע להעריך את ערכו הפיננסי האמתי של הבית.
מקרים של תביעות כנגד קבלנים בגין דירות אשר נבנו בצורה לקויה נראים יותר ויותר בשטח.
לכן כדאי להזמין את שירותיו של מהנדס בניין מיומן, מקצועי ומנוסה בכדי להימנע מלהגיע למצב זה.
עומדים לרכוש נכס חדש אשר נמצא בשלבי בנייה?
תוכלו למצוא אצלנו מהנדסים המלווים את תהליך הבנייה מתחילתו ועד סופו, תוך דאגה כי העבודות יתבצעו תוך התאמה מרבית לתוכניות ולתקנים.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מתי נשתמש בשירותיו?

ניתן להזמין מהנדס בכל שלב בו הנכס נמצא, בין אם מדובר במבנה חדש לחלוטין, או במבנה ישן.

כאשר מדובר בדירה יד ראשונה מהקבלן, ליקויים אשר ימצאו על ידי המהנדס יחולו עדיין תחת אחריות הקבלן, ולכן רצוי לא להמתין בנושא זה.

כמו כן, ניתן להיעזר בשירותי המהנדס אף כאשר הבית עדיין לא גמור, ונמצאים רק בשלבי התקנת הצנרת.

המהנדס יוכל לוודא כי מניחים את הצנרת כשורה ולפי התקנים והתוכניות, וכך לחסוך כאבי ראש, בזבוז כסף וחוסר נעימות בעתיד.

המהנדס עובר על המפרט הטכני של הדירה ולא מפסיק עד שהוא עובד בכל פינה וחדר בה.

יתרונות בעבודתו

מהנדס טוב ומקצועי יכול להצביע על ליקויים אשר נעשו בבנייה ואליהם לא שמנו לב.

שירות זה מסייע לנו בהבנה ובהחלטה האם אנו באמת רוצים את אותו נכס?

האם המחיר המבוקש אכן ריאלי ומתאים למצבו של המבנה?

ליקויי בנייה הינם דבר די נפוץ.

לכן כדאי להיעזר בשירותי מהנדס בניין אשר ניתן לסמוך עליו שיבצע בדיקה מקיפה והערכה כוללת של מבנה הבית ויציע פתרונות אפשריים.

בעזרת המידע המפורט בדוח סופי אשר הוא יעניק לנו, נוכל לקבל תמונה מלאה יותר של הנכס.

חברת הדס ביקורת מבנים ושירותי הנדסה מעמידה עבורך את מיטב מהנדסי הבניין.

צרו קשר לקבלת מידע נוסף.

ask

אני מעוניינת לרכוש דירת גג בבנין בן 19 שנה. ידוע לי כי יש חריגות בנייה על הגג (של חדר נוסף ללא אישור)בחקירה שערכתי מצאתי דו"ח של שמאי שאומר שחלוקת הדירות בבנין אינה לפי ההיתר שניתן . כמו כן האינפורמציה שרשומה בטאבו לגבי דירה זו אינה תואמת את המציאות בשטח. (השטח יותר קטן ממה שרשום בטאבו וגם רשום מחסן שאינו בבעלות המוכר ) פניתי לעיריה ולהפתעתי יש את ההיתר לבניין ללא הגרמושקה. שאלות : איך ניתן להוציא העתק של התוכנית כדי לדעת מה החריגות בבנין? מה עושים במקרה כזה ? האם צריך להביא מהנדס/אדריכל שישרטט שוב את כל הבניין ולהביא לאישור העירייה ? במה זה כרוך מבחינה כספית ? וכמה זמן זה יכול לקחת ? האם יש חוק התיישנות לגבי דברים מסוג זה ? הרי אנשים גרים בבנין כך כבר 19 שנה . ולסיכום , האם ניתן לפתור את הבעיה ? בנוגע לשאלתך נדרש לפנות לשמאי מקרקעין שיבדוק בצורה מעמיקה יותר את הנושא כולל תוכניות בעירייה ונסח טאבו.
ניתן לפתור ע"י הוצאת תוכניות אדריכליות על התוספות ולהגיש לעירייה.
אני בונה את ביתי בדרום. במהלך בניית אחת הפרגולות בבית הגיע המהנדס / קונסטרוקטור והורה לפועלים בשטח לעבות את הפרגדולה עד לגובה של יותר מפי 2 מגובהה המקורי בתוכניות ובהיתרים- כל זאת ללא התייעצות ו / או יידוע שלי או של האדריכלית . התוצאה לצערי מזעזעת ופוגמת מאוד בחזות הבית. שאלתי היא - האם יש עילה לבוא אליו בטענות? האם מסמכותו לבצע שינויים ללא הסכמה ו/ או יידוע של בעלי הבית ? עלות תיקון הנזק עומד כיום על 6000 ש"ח לא כולל כל הבטון שהושקע כבר בפרגולה . עזרתכם אודה הבונה המתוסכלת נדרש אישור בעל הבית ואישור הארכיטקט לביצוע השינויים.
1. מדובר בבית פרטי, ישן (בן כ- 50 שנה), וקטן -85 מ"ר ,2.5 חדרים, חד-קומתי . 2. ברצוני : לשנות בצורה משמעותית את הקומה הקיימת (הוספת ממ"ד,שרותים+מקלחת הורים, מדרגות ...). וכן להוסיף עוד כ - 45 מ"ר כקומה א' - 2 חדרי שינה לילדים.. 3. לגבי : אני (בן 58) איש טכני אם חוש אסטטי מפותח.בנייה ראשונה עבורי. ונעזר בבני (בן 25) , עבד שנים בשיפוצים, והיום איש מכירות ("מבריק") בתחום הבנייה (בקשר שוטף עם אדריכלים). 4. שאלותי : האם אני צריך אדריכל ???? האם מהנדס בניין, בעל חוש אסטטי לא יענה על הבעיות האסטטיות???. חשוב לציין : מהקשר שלי עם מספר אדריכלים התרשמתי כי הגישה שלהם היא בעיקר אסטטית ולא פונקציונלית !. תחושתיך נכונות.
אדריכל הוא יותר בכיוון של אומן ובעיקר תפקידו להכין את התוכנית של המבנה תוך שילוב כל הבקשות של המזמין והאילוצים הקונסטרוקטיביים הנובעים מעצם הבנייה.

ותפקידו של המהנדס הוא יותר מדוייק ומחייב עמידה קפדנית בכל התקנים והחישובים אותם מיישם על תוכניותיו של האדריכל.

אומנם אדריכל טוב יכול לתכנן את הבנייה בצורה אפקטיבית ואף מומלץ להשתמש באחד כזה.
אך אין זו חובה להשתמש בשירותיו ואת בהחלט יכולה להסתפק במהנדס יצירתי.
אימי גרה בתל אביב ורוצים לעשות מסתור לשני פחים ירוקים מתחת לחלון המרפסת במרחק של שני מטרים. היה פה מהנדס שאישר את זה. כמו כן המסתור יהיה ללא כיסוי עליון וללא שער. אשמח לדעת מה זכויותיה. תודה. ישנם תקנות חדשות שנכנסו לתוקף במרץ 2009 ניתן לצפות בהם באינטרנט באתר של משרד המשפטים, קובץ תקנות מצד ימין, תקנה מס' 6713.
כמו כן יש לבדוק את תקפות תקנות אלו לבנין הנדון, קרי באם תקנות אלו אכן חלים על הבנין הנדון.
שלום לכולם אני שוכר דירה שבה יש תקרת רביץ ומעל התקרה יש רעפים. לפני כשבועיים התפוצץ הדוד בחלל שבין התקרה לגג הרעיפ וכתוצאה מכך התקרה קיבלה ממש בטן. התקערה והפכה להיות עקומה. לאחר שבעל הבית הפעילה את הביטוח, פועלי הבניין שמו אזשהו חומר צהוב ולאחר מכן עשו תיקונים עם קלסימו אך עדיין התקרה עקומה(אומנם פחות אך עדיין) האם מסוכן לגור שם? מה הסיכוי להתמוטטות התקרה? מצ"ב תמונות של התקרה תודה רבה אשמח לעזרה בנוגע לשאלתך מומלץ להתייעץ עם מהנדס בנין על מנת לבדוק את הנושא מבחינה בטיחותית שהתקרה לא תקרוס בעתיד.

בברכה הדס ביקורת מבנים
קניתי בית לפני כחצי שנה והבאתי מהנדס שיבדוק אותו. העו"ד שלי אמר שאין בדו"ח שלו ליקויים מהותים ועל סמך זה רכשנו אותו. כעת נכנסנו לבית והבאנו שיפוצניק למספר דברים קטנים, והוא אמר שבאחד החדרים יש תקרת רביץ ויש לה "בטן" וכדאי להחליפה בתקרת גבס. שיפוצניקים אחרים שהבאנו אמרו שלא צריך להחליף את התקרה אלא מספיק לחזק את הטיח, ודוקא בהחלפה לתקרת גבס ייתכנו סדקים בנקודות החיבור וכד'. בדקנו מה כתב המהנדס על זה. הוא כתב: "עיגון טיח לקוי בתקרה – תקרת רביץ. " אך לא כתב אם זו בעיה בטיחותית ואיך לתקנה. התקשרנו אליו אבל הוא אמר שהוא כבר לא זוכר אחרי חצי שנה. מה ביכולתי לעשות עכשיו - להביא מהנדס נוסף שיבדוק ? כמה זה צריך לעלות ? (צריכה נקודתית לגבי החדר הזה ואולי לגב חדר נוסף) שלום רב,יש מספר אפשרויות לטיפול בבעיה והמלצה בנושא תינתן ע"י המהנדס בהתאם לממצאים בשטח.לקבלת עלות לבדיקה לנושא תיצרי קשר עם המשרד.בברכה

הדס ביקורת מבנים

טיפים לבחירת מהנדס

כאשר בוחרים מהנדס על מנת לבצע בדק בית, חשוב לוודא כי הוא בעל ניסיון מספק בתחום, מכיוון שזה מעיד על טיב עבודתו.

אצלנו בחברת הדס אנו מעסיקים מהנדסי בניין מיומנים ומנוסים המעורים בכל שלבי הבנייה האפשריים.

לאחר כל פיקוח בנייה וכל בדק בית, תקבלו דוח המפרט את תוצאות התהליך.

מהנדס בניין הוא מומחה לענייני בדק בית ומעקבי בנייה, ולכן אל תהססו לפנות אלינו, חברת הדס, בשביל לקבל את השירות הטוב ביותר.

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות