fbpx

נגישות

i 072-3385493

פיקוח בניה

פיקוח בניה חברת בדק בית - הדס ביקורת מבנים מציעה שירותי פיקוח בנייה על ידי מהנדסים מומחים ומנוסים.
מהנדסי החברה מלווים את הבנייה מתחילת התכנון ועד לסיומה, ודואגים לכך שכל העבודות תתבצענה בהתאם לתוכניות, למפרטים, לתקנים ולתקנות.
ניתן לבחור בין פיקוח בנייה המתבצע בהתאם לשלבי הבנייה לבין פיקוח הנדסי צמוד שוטף, הכולל הוצאת דוח מסכם לאחר כל בדיקה.
d072-3385493ייעוץ ראשוני חינם

מה כוללת הבדיקה

השרות כולל:

 1. מפגש הלקוח עם האדריכל והמפקח
 2. מספר מפגשים נוספים לתאום כל הגורמים אדריכלות, קונסטרוקציה, חשמל, מים וכו'
 3. עריכת טבלת השוואת מחירים בין קבלנים והמלצות לבחירת קבלן מבצע..

תאום ומעקב אחרי הביצוע:

 1. מעקב אחרי הביצוע לפי לו"ז מתוכנן ודווח למזמין
 2. עריכת ישיבות תאום עם המזמין, האדריכל והקבלנים לפי הצורך, לצורך הסברים והנחיות.
 3. דווח שוטף למזמין ולאדריכל על ביצוע הפרוייקט.

מקרים נפוצים ודוגמאות

 1. פיקוח הנדסי מקצועי קבוע על ביצוע העבודה, על טיב הבניה ועל טיב החומרים, הכל בהתאם לתוכניות של המתכננים, המפרט הטכני וכתב כמויות.
 2. פיקוח על הבניה והתקדמות העבודה בהתאם ללוח זמנים מוסכם. (להודיע ולבקש לזרז בהתאם לצורך).
 3. מתן הסברים והוראות לקבלן הראשי ולקבלני המשנה
 4. בדיקת הפרוייקט בסיום העבודה יחד עם המתכננים (אדריכל, קונסטרוקטור ויועצים אחרים). עריכת רשימת תיקונים הנדרשים ומעקב לביצועם על מנת שתאפשר קבלת טופס 4.

כאשר אנו נתקלים בריבוי כל כך עצום של בעלי מקצוע על פרוייקט אחד נושא התיאום בין כל הקבלנים ובעלי המקצוע הופך למשימה בלתי אפשרית.

וכאשר המלאכה נעשית ללא תיאום ושיתוף פעולה בין כל בעלי המקצוע, התוצאות – חריגות מתקציבים, אי עמידה בלוחות זמנים ויכוחים מיותרים עם בעלי המקצוע ובסופו של דבר גורם לפגיעה באיכותו של הפרויקט.

יש כאלה שמעדיפים לכנות את מפקח הבניה "מפקח עבודה" או "מפקח על (עליון)".

עיקר עבודתו של מפקח בנייה הוא ניהול של בעלי מקצוע, תיאום בניהם, קביעת לוחות זמנים ופתרון בעיות בשטח כאשר חלק בלתי נפרד מתפקידו של מפקח על עוסק גם בפיקוח בנייה, קרי לוודא שעבודות הבנייה נעשתה כהלכה ולפי תקנים.

תפקידו של מפקח עבודה (מפקח בניה) מלבד לניהול הפרויקט בצורה סדירה היא בסופו של דבר למנוע את העלויות עתידיות על תיקונים של ליקויים שיוצרו וביצוע בדק בית.

עלויות עקב שכר העבודה של מפקח בניה בטלים בשישים אל מול התועלת.

השקט הנפשי, העדר לחצים, מתחים, עצבים, חסכון בזמן, עלויות רבות לאחר שהתיקונים שכבר ישנם וייסורים בלילות על פריטים ששכחתם לבצע וכבר מאוחר מידי.

כל אלו הופכים את כף האיזון של המאזניים ויוצרים מצב בו עלות שכר עבודה של מפקח בנייה הופכת לשולית ומינורית אל מול התועלת שאותה מפיק בונה הבית אשר בנייתו של הבית הופכת לחוויה של סיפוק וגמול ראוי.

לאור העובדה שכ- 10% עד 40% מליקויי בנייה שמתגלים לאחר סיום עבודות הבנייה לא ניתן לתקן מפאת העלויות הרבות, הרי תיקון ליקויי בנייה תמיד יקר יותר ממניעתו.

ואכן בשנים האחרונות אנו עדים ליותר אנשים אשר נעזרים בשירותיו של "מפקח על" (מפקח בנייה).

טענת רוב היזמים במגזר הפרטי כי בנייה נכונה לאו דווקא יקרה יותר מבנייה לקויה וכן ממליצים להיעזר בשירותיו של מפקח בנייה.

ואף לאור ריבוי האסונות בענף הבנייה כגון אסון ורסאי, גשר המכבייה, גשר צפרירים ועוד רבים אחרים… קבע בית המשפט כי על היזם לשכור מטעמו מפקח בנייה לליווי תהליך הבנייה על מנת לעמוד בנהלי עבודה תקינים ותקניים.

יתרונות

 • ניהול תאום ופיקוח על ביצוע של מבנים ציבוריים/ פרטים: כגון: מבני משרדים, בתי ספר, גני ילדים, ספריות, ומועדונים, כמו כן- עבודות תשתיות כגון: קוי מים, ביוב, חשמל, תקשורת, כבישים וגינון
 • פיקוח שוטף על עבודות בניית השלד, השוואת בנייה מול תוכניות אדריכליות, פיקוח על עבודות איטום בשלב השלד, פיקוח על עבודות גמר כגון: טיח, ריצוף, מערכות אינסטלציה וביוב, אלומיניום ועבודות פיתוח לאחר גמר עבודה

בין לקוחותינו

רשת מלונות פתאל
רב בריח
מפעל הפיס
רימונים
דור אלון
כרמל
אינטל ישראל
מועצה מקומים שהם
עיריית בית שאן
עיריית רחובות