בדיקת רטיבות

מקורות רבים הן לתופעת הרטיבות בדירה, חלקם ניתנים לפתרון מיידי וחלקם נמשכים לאורך ימים ארוכים ומעייפים. אותם המקרים בהם הרטיבות לא מפסיקה מלהופיע מומלץ להיעזר במומחה לאיתור מקור הבעיה ואופן הטיפול. שימוש בשירותיו של מומחה בדק בית ושמאי נזקי מים לביצוע בדיקת רטיבות בבית או בדירה יכולה למנוע הוצאות מיותרות בגין תיקונים שאינם יעילים. תפקידו של המומחה הוא לאתר את המיקום המדויק של מקור כניסת המים ולהציע דרכים לפתרון הבעיה. לאיתור מקור הרטיבות בביתכם חייגו ל- 072-3385493 או המשיכו וגלו עוד על הבדיקה והיתרונות שלה.

מה כוללת הבדיקה?

חוות הדעת מתבססת על בדיקתו של המומחה באמצעות המכשור הדיגיטאלי מהמתקדמים ביותר, ללא הרס, על מנת שלקוחותינו יזכו לחוות דעת מקצועיות אמינות ומהימנות.

בדיקת חלקי המבנה בהתאם לסימני הרטיבות לרבות – מערכות איטום ו/או האינסטלציה של המבנה או כל חלק אחר שדורש התייחסות בהתאם למיפוי הרטיבות:

 • בדיקת לחץ במערכות מים קרים/חמים.
 • בדיקת לחות באמצעות מד לחות
 • סריקה טרמוגרפית באמצעות מצלמה טרמית מהמתקדמות בעלום ע”י שמאי נזקי צנרת מאפשרת איתור נזילות סמויות בצנרת ובתשתית האינסטלציה
 • המהנדס משתמש במכשיר למדידת רטיבות אשר נותן לו אינדיקציה לרטיבויות בנכס ומיקומם ו / או באמצעות מצלמה טרמית (בתיאום מראש של הלקוח עם החברה).
 • הבדיקה כוללת חוות דעת המפרטת את מקור הבעיה והמלצות כיצד לטפל בבעיה ו/או מפנה לבדיקה נוספת ע”י מעבדה עפ”י הממצאים.
 • בדיקת מערכת דלוחין/ צמ”ג בעזרת סיב אופטי בעל ראש מצלמה רובוטי – טכנולוגית סיב האופטי מאפשרת איתור מדויק של תקלות בתוך צינורות ביוב וניקוז – הבדיקה מתבצעת ללא שבירה והריסה.
 • מטרות הצילום:
  • איתור סדקים ושברים בצנרת ביוב וניקוז
  • איתור גופים זרים וחסמים בצנרת
  • בדיקת מרזבים לאיתור כשלים או חסימות
  • איתור ניתוקים בצנרת

ניתן להזמין בדיקה זאת גם לפני כניסה לנכס חדש או במסגרת קבלת החלטה לפני קניית נכס יד שנייה, גם במקרים בהם אין רטיבות או ליקוי ידוע ו/או נראה לעין, אלא לטובת וידוא שמערכות האיטום והאינסטלציה תקינות טרם כניסתם לנכס.

במקרים מסוימים ניתן להזמין בדיקה הנדסית של שמאי נזקי רטיבות לטובת תיעוד הרטיבות והנזקים שנגרמים כתוצאה מהרטיבות, ע”י מומחה שיאשר את קיום הרטיבות בעזרת מכשור המתאים מד לחות/מצלמה טרמית, ויוציא דוח אשר קביל לבית בית משפט.

מקרים אלה מתאימים במידה ולא ניתן לגשת לאתר את מקור הרטיבות שנמצאת אצל שכן לדוגמה.

בנוסף, במקרים בהם נמצאה ותוקנה סיבת הרטיבות מבעוד מועד, אך נדרש לבצע תיעוד של הנזקים שנותרו, אופן תיקונם ותמחור עלותם ע”י מהנדס בניין לטובת הגשתם בדוח מסודר וקביל לבית משפט לגורם האחראי לנזקים.שאלות ותשובות

 • האם בתור שוכר דירה ולא בעל הדירה חייב בתיקון / תשלום עבור נזקי רטיבות?

 • האם האחריות לנזקי רטיבות היא רק לשנה הראשונה או 7 שנים?

 • בימים גשומים מופיעים כתמי רטיבות בדירה בקיר חיצוני - מה יכולה להיות הבעיה?

מקרים נפוצים ודוגמאות

מי הגשמים: רטיבות בדירה עקב מי הגשמים החודרים דרך מעטפת הבית החיצונית, דליפות מצנרת מים אשר מותקנת בדירתנו או בדירתו של השכן, מים כלואים תחת מרצפות הדירה אשר מחפשים מקום מוצא, היעדר ניקוז תקין, מעבר מים “מחדרים רטובים” לחלקי הבית השונים, איטום תרמי של המעטפת אשר בוצע בצורה לא תקינה ומקצועית הגורם להתעבות (היווצרות עובש וטיפות מים במקומות קרים).
כל אלה ועוד סיבות רבות אחרות הם הגורמים להופעת רטיבות בדירה.

רטיבות אשר לא מטופלת בזמן: רטיבות בבית אשר לא מטופלת בזמן ולא על ידי בעל מקצוע יכולה לגרור אחריה הוצאות רבות בשל הנזקים להם גרמה.

עלויות בשל נזקי רטיבות העלולות לתפוח עוד יותר כשבוחרים בעל מקצוע שאינו מומחה בתחום. פיתוח התחום הטכנולוגי מאפשר היום לכל אחד לרכוש מצלמה תרמית ולהתיימר להיות בודק.

אך מלבצע כמה תמונות על ידי מצלמה תרמית ועד למתן יעוץ מקצועי וניתוח נכון של הממצאים אשר זוהו במצלמה קיים מרחק עצום.

נזקים בחומרי הבניה: רטיבות בבית גורמת לנזקים בחומרי הבניה כגון:
סדקים, כתמי הרטיבות בבית, עובש, קילופים של צבע, קורוזיה באלמנטים מתכתיים, נזקים לריהוט ולציוד כתוצאה מרטיבות ממושכת, נזק בריאותי ועוד רבים אחרים.

לעיתים ניתן להימנע מרוב הנזקים ואף לצמצם עלויות בגין התיקונים, הזמנת בדיקת רטיבות אשר בה המומחה יזהה את מקור הרטיבות בדירה יאפשר טיפול נקודתי, מהיר ומדויק וכן גם יאפשר מזעור הנזק.
כאשר דוחים את בדיקת רטיבות ומנסים לטפל בבעיה בדרכים עקיפות, נזקי הרטיבות בבית יכולים להתפשט ועלויות הטיפול בהם תופחות יחד איתם.

עלות הבדיקה:

 

פריט מ- עד-
בדיקת לחות מתחת לריצוף ₪1,300 ₪4,500
איתור נזילות מים ₪1,300 ₪4,500
בדיקת צנרת וביוב ₪1,300 ₪4,500
בדיקת איטום גגות ₪1,300 ₪4,500
בדיקת איטום תקרות ₪1,300 ₪4,500
ליקויי צנרת מים וביוב ₪1,000 ₪4,500
עובש בקירות ₪1,000 ₪4,500
צריכים ייעוץ? אנחנו כאן!

  ממליצים עלינו

  צלמית ציטוט

  אריאל קניג
  15.11.2018

  רציתי לציין לשבח את חברת הדס ביקורת מבנים על היחס האישי והתומך לכל אורך תקופת ההתקשרות איתם.
  נתחיל מהצעת המחיר הריאלית שקיבלתי ועד לשליחת הבודק מטעמם זכי גמליאל שהיה יסודי ולא פספס אף ליקוי בדירה מהקטן ביותר ליקויים שרק עין מקצועית יכולה להבחין.
  זכי אף נתן הנחיות ודגשים, ייעוץ אמיתי וחלק איתי ידע מקצועי לאופני הבדיקה השונים ושלבי הטיפול בכל ליקוי וליקוי.
  לסיכום אמליץ בחום על חברת הדס ועל זכי גמליאל בפרט כבודק!
  יישר כוח גדול עלו והצליחו

  צלמית ציטוט

  רמי דרך
  05.12.2018

  תודה רבה על הבדיקה מיום רביעי ה-5.12.18. הבדיקה הייתה יסודית ולשביעות רצוני.
  אני רוצה לציין את זקי המהנדס שהגיע. הוא היה מקצועי, אדיב, מסור וענייני. שמחתי מאוד “לבלות” איתו כמעט 3 שעות.

  היתרונות שלנו

  חברת הדס ביקורת מבנים מציע בדיקת לחות ורטיבות בבית וברצפה על ידי מומחה שיזהה את מקור הרטיבות בבית באופן נקודתי ללא צורך בהרס הסביבה של הבית (כגון שליפת אריחים ושבירת קירות ומרצפות).

  בדיקת הרטיבות מתבצעת תוך שימוש במצלמה תרמית אשר עוזרת לניתוח מעמיק של בעיית הרטיבות.

  בדיקת הרטיבות בבית תתבצע ע”י מומחה בעל ניסיון רב בתחום איתור נזילות אשר חוות דעתו קבילה בבית משפט. 

  בין לקוחותינו

  צריכים ייעוץ? אנחנו כאן!