בדיקת דירה מחיר למשתכן

בדיקת דירה חדשה מחיר למשתכן מקבלן היא בדיקה חשובה מאין כמוה ויכולה לחסוך לכם סכומי כסף גבוהים מאד ועוגמת נפש רבה.
חשוב לערוך אותה ועוד יותר חשוב לערוך אותה במועד הנכון.

מועד ביצוע בדיקת דירה מחיר למשתכן הוא לא פחות מקריטי

בדיקת דירה חדשה מקבלן היא בדיקה אובייקטיבית ומקצועית שמסייעת לגלות את מכלול הליקויים בדירה ועלות התיקון בגינם עלולה להגיע לסכום מכובד ביותר. לכן הזמן האופטימאלי לבצע אותה הוא לפני מסירת הדירה וקבלת החזקה עליה.

לעומת זאת, בדיקת דירת מחיר למשתכן מקבלן מתבצעת ברוב המכריע של המקרים רק לאחר מסירת הדירה וקבלת המפתח. הסיבה לכך היא התנגדות הקבלנים בפרויקטים אלה להכנסת בודקים לדירה לפני המסירה. 

לכן מועד ביצוע בדק בית מחיר למשתכן הוא לא פחות מקריטי, במיוחד במקרים בהם אתם עומדים לבצע שינויים בדירה על ידי קבלן שיפוצים פרטי. חשוב שניתן יהיה להוכיח את אחריות קבלן הפרויקט על הליקויים שיתגלו בבדיקה. המועד הנכון הוא מיד לאחר מסירת המפתח ולפני שקבלן השיפוצים הפרטי נכנס לדירה. במידה וקבלן השיפוצים כבר יעבוד פיזית בדירה, יוכל קבלן הפרויקט להתנער מאחריות לביצוע הליקויים ולגלגל אותה לעבר קבלן השיפוצים.

לא כל ליקויי הבנייה גלויים לעין

 1. ליקויי בניה גלויים שקל להבחין בהם בעין
 2. ליקויי בניה שנדרשת עין מקצועית, ידע ומכשור כדי לזהות אותם
 3. ליקויי בניה סמויים

איכות הבדיקה ומקצועיות הבודק חוסכים לכם הרבה מאד כסף

הוזלת מחירי הדירות המוכתבת לקבלנים בפרויקטי מחיר למשתכן מייצרת זילות של סטנדרט איכות הבניה, במטרה להוזיל משמעותית את עלויות הבניה ולאפשר לקבלנים לייצר רווחיות. כתוצאה מכך איכות הגימורים והבניה בפרויקטים אלה נמוכה מהמקובל בפרויקטי בניה קבלניים אחרים.

זו לבדה סיבה לכך שבדק בית דירה למשתכן אינו בגדר אופציה. זו בדיקה שכל דייר בפרויקט חייב לעצמו ולמשפחתו.

אל תנסו לחסוך בעלויות ולוותר על בדיקה מקצועית שנערכת על ידי חברה מנוסה ובעלת מוניטין. ערך הליקויים שיימצאו ועלויות תיקונם יהפכו את עלות הבדיקה להשקעה המשתלמת ביותר שעשיתם סביב רכישת הדירה, שכן עלות הבדיקה שולית ביותר ביחס לעלות עתידית שנחסכת מכם בזכות גילוי מוקדם של ליקויים בדירה, שלא לדבר על עוגמת הנפש שאותה קשה לכמת. נציין שלעתים עלות התיקון בגין ליקויים שמתגלים בבדיקות עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. 

שלבים בתהליך ביקורת ליקויי בנייה לדירה חדשה

בבדיקת דירה מחיר למשתכן התגלו ליקויים. מה עושים עכשיו?

חברה מקצועית ורצינית המבצעת בדק בית מחיר למשתכן תגבה את מסקנותיה בדו”ח מפורט ורציני שיהיה מצויד בהוכחות כגון צילומים שונים ותוצאות בדיקות ספציפיות. עליכם לגשת לקבלן המוסר מיד עם קבלת תוצאות הבדיקה. חשוב לזכור שהדירה נמצאת עדיין תחת אחריות הקבלן והחוק לצדכם בנוגע לליקויים המצויים בדירה בעת מסירתה (למעט אם אתם אחראים לגרימת הנזק המדובר). 

התייחסו ברצינות לכל אחד מסעיפי תוצאות הבדיקה ולכל הליקויים המצוינים בה. ליקויים שעשויים להיראות לכם מינוריים כעת עלולים להתפתח בעתיד לבעיה של ממש ולהשפיע על איכות חייכם. מה גם שכעת חובת תיקון הנזק היא באחריות הקבלן המוסר.עלות הבדיקה:

 

פריט מ- עד-
עלות בדיקת ליקויים בדירות ובתים לפני מסירה   ₪1,000 ₪4,500
בדיקת ליקויים בדירה עד 5 חדרים ₪1,000 ₪2,000
בדיקת ליקויים בדירה מעל 5 חדרים ₪1,300 ₪4,500
בדיקת ליקויים בבית קרקע עד 150 מ”ר ₪1,000 ₪2,500
בדיקת ליקויים בבית קרקע מעל 150 מ”ר ₪1,300 ₪6,000
בדיקת התאמת תוכניות לממצאים בנכס ₪1,200 ₪2,000
לקבלת מחיר מותאם לדירתכם:

  קראו והתרשמו ממעל 100 פסקי דין שונים מהשנים האחרונות, בתחום ביקורת מבנים וליקויי בניה ←

  שלבים בביצוע בדיקת דירה מחיר למשתכן ויישום תוצאות הדו”ח

  • תיאום מועד הבדיקה מול הקבלן (במידה והבדיקה נערכת לפני מועד המסירה).
  • ביצוע הבדיקה על ידי הגורם המקצועי בהדס ביקורת מבנים. בסיום תהליך הבדיקה תקבלו דו”ח מקיף המכיל את הסעיפים הבאים:
   • רשימת ליקויים ופירוט
   • פתרונות מוצעים
   • פירוט התקנים וכללי מקצוע
   • תמונות של הליקויים שנמצאו בדירה
   • תמחור עלות התיקונים
  • באחריות הדייר להעביר את הדו”ח לקבלן. הקפידו למסור ידנית ולקבל בכתב אישור על מסירת הדו”ח. צרפו מכתב נלווה מטעמכם בו אתם מבקשים לתאם מועדי תיקון הליקויים שבדו”ח.
  • במידה והקבלן תיקן את הליקויים בדקו את איכות התיקונים. במידה והקבלן אינו מוכן לתקן את כל הליקויים, היעזרו במומחים מהדס ביקורת מבנים שהכינו את הדו”ח להצגת מידע טכני רלוונטי. תעדו כל שיחה עם הקבלן בנושא כולל תאריכים לצורך שימוש במידה ויהיה צורך בהליך משפטי מולו.
  • במידה והקבלן לא שיתף פעולה, זה הזמן לפנות לעורך דין מקצועי בתחום ולפעול על פי הנחיותיו – בהדס ביקורת מבנים תקבלו מכתב התראה חתום ע”י עו”ד, ללא עלות נוספת, המתרה בפני הקבלן לבצע את התיקונים לפני מעבר לערכאות משפטיות.
  • בסיום התהליך המשפטי מתקבל פסק דין. לעתים מגיעים להבנות עם הקבלן במסגרת הליך בוררות ולעתים פסק הדין מורה על פיצוי כספי ו/או תיקון הליקויים.

  מחיר למשתכן פגישת מסירה ראשונית

  קיימים קבלנים הנוהגים לזמן את הרוכשים לפגישה עם נציגיהם שנערכת בדירה מספר שבועות לפני המסירה הרשמית. בפגישה זו נערך סיור בדירה ועליכם להצביע על הליקויים בהם אתם מבחינים כשהמטרה היא לקצר את התהליכים ולתקן את הליקויים לפני המסירה הרשמית.

  במידה והקבלן מאשר זאת, מומלץ להגיע לפגישה בליווי איש מקצוע. – במידה ולא, עדיין חשוב מאוד להגיע לפגישה ולתעד כמות גדולה ככל האפשר של ליקויים , לבדוק את תקינות תפקוד  האלמנטים הטכניים בדירה כמו סגירת/נעילת דלתות חלונות וכו’. כמו כן מומלץ במעמד זה לקחת מידות לנישות שאמורות לשמש לארונות ועוד.

  טיפ לזוכי מחיר למשתכן

  בעבר זוכי מחיר למשתכן יכלו לקבל בסיום הבניה את התכניות האדריכליות בלבד. הודות לתיקון שנעשה במפרט מחיר למשתכן מהדורה 14, מי שחתם על ההסכם עם היזם החל מ- 28/11/18 זכאי לקבל לידיו גם את תכניות החשמל, תכניות תקשורת ותכניות אינסטלציה סניטרית. 

  למפרט המפורסם באתר משרד הבינוי והשיכון לחצו כאן

  מחיר למשתכן פגישת מסירה

  במועד שנקבע לכך מראש מתקיימת בדירה פגישת המסירה הרשמית. בסיום הפגישה תתבקשו לחתום על פרוטוקול מסירה. פרוטוקול מסירה הוא מסמך מחייב אשר מתאר את מצב הדירה בעת מסירתה וכאשר אתם חותמים עליו אתם מאשרים את הכתוב בו.

  • גם כאן נמליץ בחום להגיע לפגישת המסירה כשאתם מלווים באיש מקצוע, בכפוף להסכמת הקבלן.
  • הקפידו לציין בכתב בפרוטוקול את כל הליקויים בהם אתם מבחינים בעת המסירה. לאחר החתימה תתקשו לתבוע מהקבלן לבצע תיקוני ליקויים גלויים לעין שלא צוינו בפרוטוקול המסירה.
  • צלמו את כל הליקויים שמצאתם בדירה וציינו את תאריך הצילום. צלמו כל ליקוי גם מקרוב וגם בצילום ממרחק כך שניתן יהיה להבחין במיקום הפגם בתוך הדירה.
  • הגיעו לפגישה מוכנים לאחר שלמדתם היטב את החוזה, המפרט והתכניות. בדקו שאתם אכן מקבלים את הדירה בהתאם להתחייבויות הקבלן.
  • דאגו לקבל לידיכם עותק של פרוטוקול המסירה מיד בתום הפגישה.

  בדיקת דירה מחיר למשתכן שאלות ותשובות

  • האם הבניה במסגרת מחיר למשתכן היא בניה איכותית?

  • מה ההבדל בין פרוטוקול ראשוני ופרוטוקול מסירה?

  • מה עושים במקרה בו הקבלן מסרב לתקן את הליקויים?

  • מה כדאי להביא לפגישות מסירה?

  • מה בודקים בבדיקת דירה מחיר למשתכן?

  • מה עושים כשמתגלים ליקויים סמויים בשלב השיפוצים?

  ממליצים עלינו

  צלמית ציטוט

  רפאל גנש
  12.03.2019

  הזמנו בדק בית מהחברה הנ”ל מהשיחה הראשונה כבר מרגישים מקצוענות, המהנדס הגיע בזמן עבר על כל התוכניות, השתמש במכשור מתקדם ונתן הרגשה שלא משנה כמה זמן הבדיקה תיקח הוא ישאר איתנו בנוסף ביצע בדיקות שלא קשורות בפנים הבית בקיצור שווה כל שקל.

  צלמית ציטוט

  ניצן אבירם
  02.03.2019

  מאוד מקצועיים!!! מצאו ופרטו בצורה שלא משתמעת לשני פנים את הנזקים והפתרונוץ. הייתה חברה אחרת לפניהם והם היו פחות ברורים, התבונות היו דומות בגדול אבל הדייקנות פחות. הם הטובים בשוק, הגענו אליהם מהמלצה של לקוח מרוצה אחר.

  צלמית ציטוט

  מוטי מ.
  14.02.2019

  חברה בעלת תודעת שירות גבוהה (משיחת הטלפון הראשונה ועד הבדק בית עצמו שנעשה בסבלנות ופדנטיות וקבלת הדו”ח במהירות!)

  יישר כח. שמחתי לעבוד עמכם!

  בין לקוחותינו

  צריכים ייעוץ? אנחנו כאן!